Kamery live
prognoza pogody

“Czas na zdrowie” z nowotarską “dwójką” (duża galeria zdjęć)

5 czerwca 2017 19:55

W Szkole Podstawowej nr 2 w Nowym Targu nie było dziś zwyczajnych lekcji - zamiast tego odbył się tam wyjątkowy festyn, promujący zdrowe odżywianie i aktywność fizyczną. Opierał się on na rywalizacji klasowej w ośmiu różnych konkurencjach, a jedną z nich była widowiskowa "parada zdrowia". 

Zorganizowany dziś festyn to jeden z wielu punktów do zrealizowania w ramach projektu „Czas na zdrowie” – inicjatywy pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Rzecznika Praw Dziecka. Jego celem jest powszechna edukacja w zakresie zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia oraz promocja aktywności fizycznej i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego, żywności ekologicznej, regionalnej i tradycyjnej. 

Klasy – z podziałem na dwie grupy wiekowe – rywalizowały ze sobą w 8 konkurencjach: parada zdrowia, quiz o zdrowiu, fitness, strefa filmowa, kanapkowe wariacje, zawody sportowe, marsz po zdrowie, filmoteka zdrowego człowieka (klasy 4 – 6) / witaminowy pokaz mody (klasy 1 – 3).

Szczególnie widowiskowa była “parada zdrowia”, poprzedzona prezentacją każdej z klas, które robiły to czasami w bardzo oryginalny sposób. Wejście sportowej 4a nie mogło obyć się bez gry w piłkę i skakania na skakance, jedna z klas szóstych miała wystąpienie z podrzucaniem do góry biedronkowych świeżaków, klasa 3a zauroczyła wszystkich dzięki uczniowi w fantastycznym przebraniu brokuła, a uczennica 3c – strojem z użyciem liści prawdziwej kapusty. Komisja – złożona m.in. z pani wiceburmistrz Joanny Iskrzyńskiej-Steg – oceniała stroje, przygotowane własnoręcznie przez uczniów banery i prozdrowotne hasło-okrzyk.

Rymowane z reguły okrzyki były różne, często wplatając w treść ukochaną szkołę: “Czas na eko, ruch to zdrowie, każdy w dwójce ci to powie!”, “Jedz zdrowo i wyglądaj szałowo!”, “Klasa 1a zawsze o zdrowie dba!” to tylko jedne z wielu, jakie można było dziś usłyszeć.

Wszystkie klasy przedefilowały potem ze swoimi hasłami na ustach w wielkiej paradzie zdrowia, radośnie, kolorowo i głośno promując zdrowy styl życia w całej okolicy. 

Do udziału w festynie włączył się Związek Podhalan o/Nowy Targ oraz uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego, prezentując na swoich stoiskach regionalne produkty żywnościowe. 

Nagrody i dyplomy dla zwycięzców konkursu wręczała pani wiceburmistrz Joanna Iskrzyńska -Steg, pani dyrektor Danuta Pyzowska-Foryt i jeden z finalistów programu MasterChef Maciej Koźlakowski. To właśnie wspólne warsztaty kulinarne w restauracji pana Macieja,  – czyli zlokalizowanej nad Jeziorem Czorsztyńskim “Tawernie u Maćka”- były główną nagrodą w konkursie, którą zgarnęła klasa 6c. 

Drugą nagrodę – godzinny trening dla całej klasy w siłowni CrossFit Percepcja zdobyła klasa 4a, z kolei trzecią nagrodę i zdrowy poczęstunek dla całej klasy w KsiążKawiarni “Rezerwat” otrzymała klasa 4b. 

Inicjatorkami zorganizowana Festynu “Czas na zdrowie” w nowotarskiej “dwójce” są nauczycielki Ewa Garbacz i Agnieszka Wręźlewicz.

/os

NT24TV 05.06.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również