Kamery live
prognoza pogody

Czarny Dunajec inwestuje w bazę sportów letnich

21 lutego 2023 17:23

W poniedziałek 20 lutego 2023 roku w Urzędzie Miasta i Gminy Czarny Dunajec podpisano umowę na przebudowę Stadionu Miejskiego w Czarnym Dunajcu.  Dofinansowanie na tę inwestycję z programu Polski Ład wyniosło aż aż 9,9 mln zł przy całkowitym koszcie wynoszącym 17 mln zł. To pierwsza duża inwestycja Czarnego Dunajca jako miasta, która wyznacza zarazem kierunki jego rozwoju na najbliższe lata. W wydarzeniu uczestniczył wiceminister Andrzej Gut-Mostowy oraz pani poseł Anna Paluch.

Czarny Dunajec inwestuje w bazę sportów letnich

Inwestycja polega na kompleksowej przebudowie i rozbudowie stadionu w Czarnym Dunajcu, w celu utworzenia Transgranicznego Centrum Rozwoju Sportu z nowoczesnym zapleczem szkoleniowo-szatniowym. Na terenie obiektu powstanie nowa płyta pełnowymiarowego boiska do piłki nożnej o nawierzchni naturalnej, 400 – metrowa bieżnia, skocznia do skoku w dal, rzutnia do pchnięcia kulą, trybuny na 300 osób, 60 ogólnodostępnych miejsc parkingowych, nowoczesny budynek szatniowy z zapleczem szkoleniowym oraz siłownia zewnętrzna. 

Jak powiedział wiceminister Andrzej Gut-Mostowy, po przebudowie będzie to największy kompleks obiektów sportowych na Podhalu, zaraz po zakopiańskim COSie. Stadion ma być jedną z wizytówek Czarnego Dunajca, która będzie służyć mieszkańcom regionu i lokalnym klubom (jak choćby Akademia Piłkarska „Wisła”, GKS Czarny Dunajec, Delta Pieniążkowice), ale i przyciągać osoby spoza Podhala na sportowe zgrupowania czy to piłkarskie, czy lekkoatletyczne. Po przebudowie obiekt zapewni wystarczające warunki, by mogły korzystać z niego nawet pierwszoligowe drużyny. 

Wykonawcą inwestycji będzie firma TBP Łukaszczyk sp. j. z Zaskala. Termin realizacji wyznaczono na jesień 2024 roku.

Jak poinformował burmistrz Marcin Ratułowski, to początek zmiany struktury wiejskiej Czarnego Dunajca w miejską. W dalszych, ambitnych planach jest stworzenie dużego kilkuhektarowego kompleksu parkowo-rekreacyjnego z kortami tenisowymi, czy plażą nad rzeką. 

 

os 21.02.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również