Kamery live
prognoza pogody

Ćwierć wieku Targów Budownictwa – fenomen trwania w różnych koniunkturach

15 maja 2022 11:15
Wyciszenie Włącz dźwięk

NOWY TARG. Miło patrzeć, jak wiosną wszystko odżywa. Po bez mała dwuletniej pandemicznej przerwie wróciły także Podhalańskie Targi Budownictwa, Instalacji, Wnętrz. Tym bardziej potrzebne, że branża budowlana na Podhalu stagnacji przez ten czas nie doświadczyła.

W Miejskiej Hali Lodowej i przed obiektem swoją ofertę prezentuje kilkudziesięciu wystawców. Są to głównie firmy producenckie, ale też dystrybutorzy materiałów budowlanych, ociepleniowych, farb, lakierów. Szeroki wybór rozwiązań prezentuje branża instalatorska. Nie brakuje też biur pomocnych w nabyciu czy sprzedaży nieruchomości czy oferujących projekty. Jeżeli niemałym trudem i nakładem uda się nam wymarzony dom postawić – trzeba go oczywiście wykończyć, wyposażyć, zagospodarować otoczenie. Dlatego na Targach znaleźć można bogaty wybór stolarki okiennej i drzwiowej.  Reprezentowana jest też branża meblarska, wzrok przyciąga też  wyposażenie łazienek. Co warte podkreślenia – spośród targowych imprez organizowanych przez wadowicką Agencję PROMOCJA Wioletty Ochman, Podhalańskie Targi żyją najdłużej i wciąż nie tracą impetu. 

Ponieważ ceny energii rosną i – jak zapowiadają analitycy – w przyszłym roku znowuż podniosą się drastycznie, duże zmartwienie wszystkich to ekonomika ogrzewania domów. Tym potrzebom wychodzą naprzeciw wystawcy, oferując szeroki wachlarz systemów grzewczych – nie tylko coraz bardziej wydajnych, ale i coraz bardziej przyjaznych środowisku. Producenci spodziewają się coraz większego zainteresowania pompami ciepła. A jakie są możliwości uzyskania wsparcia i dofinansowania – każdy z odwiedzających Targi może się dowiedzieć na stanowisku miejskich ekodoradców.

Otwarcie XXV Targów po dwóch latach przerwy, było sympatyczne i wystawne: z udziałem burmistrza Grzegorza Watychy, wicestarosty Karola Skrzypca, także miejskich radnych; z muzyka, śpiewem i tańcem zespołu Śwarni”, także z poczęstunkiem, jubileuszowym tortem, lampką szampana. Wszak to ćwierć wieku obecności w wiosennym miejskim pejzażu targowej imprezy, która wielu ożywczych impulsów dostarcza branży budowlanej, ale i prywatnym inwestorom. 

W dwóch targowych dniach odbywają się konkursy dla wystawców. Dzisiaj zostaną wręczone „ZŁOTE CIUPAGI” za najlepszy produkt prezentowany na targach. Burmistrz wręczy swoją nagrodę w kategorii produkt regionalny „Nr 1 na PODHALU”.  Rektor Podhalańskiej Wyższej Szkoły Zawodowej również wyróżni firmy swoją nagrodą.

XXV edycja słynącej na całe Podhale imprezy skłania do przypomnienia niełatwych początków, ale i od razu bardzo udanej współpracy wadowickiej Agencji z miastem. Na znak tego burmistrz dostał w prezencie od organizatorki wizerunek św. Katarzyny wykonany z materiałów wykończeniowych. Pomysłowe i symboliczne dzieło łączy historię stolicy Podhala z jej industrialną perspektywą. Jubileuszowe dyplomy uhonorowały natomiast wystawców, którzy wiernie towarzyszą Targom przez całe ćwierć wieku, od samego początku.

(asz)

 

 

 

 

Anna Szopińska 15.05.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również