Kamery live
prognoza pogody

Crossowcy i quadowcy wjeżdżający do lasu na cenzurowanym

11 maja 2021 11:20

Policjanci z nowotarskiej komendy prowadzili działania prewencyjne, ukierunkowane na osoby brawurowo jeżdżące quadami oraz motocyklami crossowymi po lasach, parkach oraz szlakach pieszych i rowerowych.

Crossowcy i quadowcy wjeżdżający do lasu na cenzurowanym

Las i podobne tereny rekreacyjne nie są miejscem dla osób, które brawurową jazdą quadami, czy crossami, niszczą środowisko, płoszą dzikie zwierzęta i łamią obowiązujące przepisy. Dlatego, aby przeciwdziałać nielegalnym wjazdom do lasów,  policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu w niedzielę  tj. 9 maja br. prowadzili działania prewencyjne na terenie torfowisk Kotliny Orawsko-Nowotarskiej oraz Gorców. Podczas niedzielnej akcji mundurowi ukarali mandatami dwóch motocyklistów crossowych za bezprawny wjazd do lasu, a jeden kierujący samochodem został pouczony za jazdę po ścieżce rowerowej.   

Eliminowanie zjawiska nielegalnych wjazdów do lasów, niszczenia przyrody i poprawa bezpieczeństwa na szlakach to główny cel prowadzonych działań. W związku z wpływającymi zgłoszeniami  o osobach, które quadami i crossami jeżdżą po lasach działania te będą powtarzane cyklicznie, również z innymi służbami.

Przypominamy. Za nieuprawniony wjazd do lasu grozi mandat karny w wysokości od 20 do 500 zł., a jeżeli sprawa zostanie skierowana do sądu, może zakończyć się grzywną nawet do 5 tys. zł.

/źródło: KPP Nowy Targ/

redakcja 11.05.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również