Kamery live
prognoza pogody

Co z tym lodowiskiem? (video)

16 listopada 2017 14:19
Wyciszenie Włącz dźwięk

Gdy w ubiegłym roku zaczęły być upubliczniane wyniki monitoringu powietrza – wielu rodziców nie chciało już puszczać swoich dzieci na lodowisko pośrodku rynku. Taka sytuacja niewątpliwie wpłynęła na decyzję burmistrza, że tej zimy otwartej ślizgawki na rynku już nie będzie. Gospodarz miasta wychodzi natomiast z propozycją urządzenia w centrum na zimę lodowiska krytego, z filtracją powietrza. 

Propozycja władz miasta, by wydać ok. 200 tysięcy zł netto na zadaszone lodowisko mobilne z filtrami nie znalazła poparcia wśród radnych, będących członkami najliczniejszej Komisji Finansów, Gospodarki Komunalnej i Rozwoju, której posiedzenie miało miejsce w dniu wczorajszym. Dla porównania – koszty związane z utrzymaniem otwartego lodowiska mobilnego wyniosły w zeszłym roku ok. 70 tys. złotych netto.

Radni stwierdzili że zadaszenie lodowiska na Rynku mija się z celem, jaki przyświeca tego rodzaju atrakcji, która uch zdaniem ma sens tylko wtedy, jeśli jest pod gołym niebem.

Po długiej dyskusji dodali w uchwale zapis, w myśl którego “przeznacza się środki finansowe na uruchomienie sztucznego lodowiska z limitem wydatków do 80 tys zł.” bez wskazania lokalizacji lodowiska. Za wprowadzeniem zapisu głosowało 13 radnych, nikt nie był przeciw, 1 wstrzymał się od głosu.

Ostateczna decyzja zapadnie na poniedziałkowej Sesji Rady Miasta, którą będziemy transmitować na żywo za pośrednictwem naszego portalu. 

 

 

NT24TV 16.11.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również