Kamery live
prognoza pogody

Co z Biegiem Podhalańskim? “Potrzebujemy jeszcze co najmniej kilkanaście cm śniegu”

24 stycznia 2023 15:14

Choć w Nowym Targu wystartował długo oczekiwany sezon na biegówki, zaplanowany na 4 lutego 2023 roku XII Bieg Podhalański wciąż stoi pod znakiem zapytania. Białego puchu nadal jest jeszcze zbyt mało, panująca odwilż nie sprzyja utrzymaniu pokrywy śnieżnej, a prognozy – choć dość optymistyczne – nie zawsze się sprawdzają. Na razie nie uruchomiono jeszcze zapisów on-line, a ostateczną decyzję w sprawie tej sportowej imprezy, miasto podejmie na początku przyszłego tygodnia. Rozważa się także ewentualną zmianę terminu Biegu Podhalańskiego. 

Co z Biegiem Podhalańskim?

Choć po ostatnich opadach śniegu, w Nowym Targu udało się przygotować trasy na potrzeby rekreacji, do przeprowadzenia zawodów warstwa białego puchu po prostu musi być większa. 

-Potrzebujemy jeszcze co najmniej kilkunastu centymetrów śniegu, żeby móc bezpiecznie przygotować trasy na Bieg Podhalański – informuje Arkadiusz Szymczyk, kierownik Referatu ds. Sportu i Turystyki UM – Ostateczną decyzję w sprawie Biegu podejmiemy, kiedy nie będzie wątpliwości co do prognoz pogody. Będzie to z początkiem przyszłego tygodnia, na przełomie stycznia i lutego, żeby był jeszcze czas, aby dokonać zapisu. Niestety, ostatnie dni pokazały, że nie zawsze prognozy się sprawdzają – w ten weekend spodziewaliśmy się znacznie większych opadów śniegu. 

W porównaniu z innymi miejscowościami na Podhalu, śniegu jest w Nowym Targu niewiele. Panująca od wczoraj odwilż także nie sprzyja – na otwartych przestrzeniach, jak np. płyta lotniska, pod ubitą przez ratrak warstwą śniegu znajduje się woda. Na najbliższy weekend i początek przyszłego tygodnia prognozowane są kolejne opady śniegu. Jeżeli spadnie wystarczająca ilość śniegu do przeprowadzenia zawodów, zgłoszenia on-line zostaną uruchomione.

Natomiast jeśli prognozy nie będą tu optymistyczne, miasto rozważa zmianę terminu XII Biegu Podhalańskiego. 

os 24.01.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również