PILNE
Kamery live
prognoza pogody

Cmentarze w całej Polsce zamknięte od 31 października do 2 listopada

30 października 2020 15:49

Podjęliśmy decyzję, by w dni 31 października – 2 listopada cmentarze były zamknięte – ogłosił właśnie podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Oznacza to, że po raz pierwszy w historii nie będzie można odwiedzić swoich bliskich zmarłych w miejscu ich pochówku ani w przededniu Wszystkich Świętych, ani w samo święto, ani też w Dzień Zaduszny. Nie będzie też mogła odbyć się tradycyjna kwesta. 

Cmentarze w całej Polsce zamknięte od 31 października do 2 listopada

-Dla mnie to ogromny smutek i przygnębienie, bo bardzo chciałem odwiedzić grób mojego ojca. Ale ponieważ niesie to ogromne ryzyko, uznałem, że tradycja jest mniej ważna niż ludzkie życie – powiedział premier podczas trwającej właśnie konferencji prasowej. 

Podjęte dziś decyzje nie dotyczą wyłącznie cmentarzy, ale również nakazu dla administracji publicznej i apelu  przedsiębiorców, by od poniedziałku jak największa liczba osób przeszła na pracę zdalną. 

Ponadto, rząd zaalarmował, by osoby powyżej 70 roku życia pozostały w domach na okres 2 tygodni.

-Dlatego dzisiaj nasz apel przyjmuje formę alarmu, instrukcji, dyspozycji, żeby seniorzy zostali w domu przez co najmniej dwa tygodnie. Seniorzy muszą pozostać w domach. Nie spotykać się z dziećmi, wnukami, młodzieżą – powiedział premier Morawiecki.

os 30.10.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również