Kamery live
prognoza pogody

Cisi bohaterowie

13 czerwca 2019 14:03
Wyciszenie Włącz dźwięk

Przy trzydziestostopniowym upale ich obecność okazała się niezastąpiona. Spośród kilku tysięcy wiernych uczestniczących w nabożeństwie upamiętniającym wizytę Papieża-Polaka sprzed czterdziestu lat byli również cisi bohaterowie: wolontariusze, strażacy, ratownicy, policjanci, a także przewoźnicy miejscy.

To był ogrom uroczystości, które bez pomocy służb nie odbyłyby się spokojnie. W obawie przed zakorkowaniem centrum miasta oraz dla bezpieczeństwa wiernych część rynku została wyłączona z ruchu. Dzięki czujności kilkudziesięciu funkcjonariuszy zapobiegnięto paraliżowi drogowemu w Nowym Targu.

 – Policjanci z pozostałych wydziałów czuwali nad zapewnieniem bezpieczeństwa, w razie wystąpienia jakichkolwiek zakłóceń czy niebezpieczeństw mieli szybko reagować – mówi nam Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. – Działanie i skuteczna reakcja jest oczywiście najważniejsza. Na szczęście obyło się bez takich sytuacji i  uroczystości przebiegły spokojnie.

Na płynność w komunikacji wpłynął również fakt, że tego dnia pasażerowie MZK mogli podróżować za darmo. O tym, czy tego dnia usługa miejskiego przewoźnika cieszyła się popularnością oraz jakie służby zostały postawione w stan gotowości w trakcie niedzielnego nabożeństwa – o tym dowiecie się oglądając nasz materiał reporterski poniżej. Zapraszamy.

/ps/

Piotr Starmach 13.06.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również