Kamery live
prognoza pogody

Chór Gorce przywitał lato pieśniami bez granic

1 czerwca 2024 12:34

Wczoraj w Miejskim Centrum Kultury w Nowym Targu odbył się koncert z inicjatywy Miejskiego Chóru Gorce. Grupy muzyczne z małopolski wraz z gośćmi z Norwegii śpiewem i tańcem przywitały tegoroczne lato.

Chór Gorce przywitał lato pieśniami bez granic

/fot. Andrzej Lach/

– Będzie się działo, nie będziemy czekać do astronomicznego lata i powitamy lato już dzisiaj i to z wielką pompą – tymi słowami w imieniu Chóru Gorce rozpoczęła wydarzenie Maria Słowakiewicz. 

Deski sceny MCK rozbrzmiały muzyką kilka minut po godzinie dziewiętnastej, przywitanie lata rozpoczęło się od występów wokalnych dzieci i młodzieży ze Studia Piosenki Septyma. Szeroki repertuar zaprezentował norweski chór z regionu Stavanger – Ledaal Vokalensamble, którego dyrygentem jest pochodząca z Podhala Joanna Gołędkowska. Taniec, śpiew ale też grę na instrumentach można było zobaczyć i usłyszeć dzięki zespołowi folklorystycznemu Dolina z Krempach. Wachlarz muzyczny od polskich pieśni patriotycznych, przez anglojęzyczny gospel i muzykę rozrywkową zaprezentował chór mieszany ECHO z Krosna.

Finał należał do organizatorów wydarzenia – Miejski Chór Gorce, którego reprezentanci jak zawsze ubrani byli w barwne stroje góralskie, swoim repertuarem przywitał lato, ale podkreślił także przywiązanie do “Małej Ojczyzny” – Podhala.

Andrzej Lach 01.06.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również