PILNE
Kamery live
prognoza pogody

Choinka Marzeń 2016 – wkrótce stanie w dwóch miejscach

21 listopada 2016 10:30

NOWY TARG. Lista dzieci zgłoszonych do Akcji „Choinka Marzeń” już sporządzona. Szkoły podstawowe z terenu miasta zgłosiły dzieci, których marzenia spełnimy. Tych dzieci z marzeniami jest w sumie 291. 

Choinka Marzeń 2016 – wkrótce stanie w dwóch miejscach

Szkoda jedynie, że w tym roku Szkoła Podstawowa Nr 2 zrezygnowała z uczestnictwa w naszej Akcji – dzieci na pewno będą bardzo zawiedzione. Mamy jednak nadzieję, że w przyszłym roku wszystkie szkoły wezmą udział w „Choince Marzeń”. Czy może być piękniejszy widok od szczęśliwego dziecka, pod choinką rozrywającego papier z paczki i wyciągającego wymarzony prezent?..   

Każde dziecko czeka na taką paczkę. Naszym celem jest również dotarcie nie tylko do dzieci z rodzin w trudnej sytuacji finansowej, ale i do takich, w rodzinach których nie ma zwyczaju obdarowywania prezentem gwiazdkowym, dlatego te dzieci są emocjonalnie uboższe. Zróbmy wszystko, aby w tym roku każde dziecko mogło zerwać papier ze swojej paczki.  

Wszyscy pracujemy wspólnie i już w drugim roku wiemy bez słów, co mamy robić. Nie jesteśmy żadną fundacją nie mamy z tego żadnych gratyfikacji. Prace nad przygotowaniem Choinki Marzeń, projekt i przygotowanie baniek, projekt plakatu – są  przez osoby zaangażowane wykonywane bezpłatnie, wszyscy są bardzo zaangażowani. Mamy dużo pracy i jeszcze więcej satysfakcji. Już się cieszymy na myśl o radości dzieci. 

Zakup potrzebnych artykułów na wykonanie baniek, plakaty, druk itp – opłacone są przez Urząd Miasta, Starostwo Powiatowe oraz Pana Posła Edwarda Siarkę.

 

Choinki będą wystawione od 28. listopada do wyczerpania baniek: jedna w kościele p.w. Św. Jana Pawła II ul. Szaflarska, druga – w Galerii Nowotarskiej Buy & Fly.  Akcja będzie trwała od 27. listopada do 20. grudnia. Oddawanie prezentów – na Plebanii kościoła p.w. Św. Jana Pawła II ul. Szaflarska,  do 18. grudnia. Bardzo prosimy o udział w tej akcji z największą odpowiedzialnością, by nadzieje żadnego ze zgłoszonych dzieci nie zostały zawiedzione. Zerwanie bańki wiąże się z wzięciem na siebie obowiązku zakupienia prezentu, w przeciwnym razie gwiazdowe marzenie dziecka  się nie spełni. Jeżeli jednak po zerwaniu bańki ktoś zrezygnuje z zakupienia prezentu, prosimy o oddanie bańki do kościoła, na Plebanie lub odwieszenie na choinkę.

Porady praktyczne:

Dzieci mają wiele marzeń – jedne chcą tylko skromnego prezentu, inne może bardziej wyszukanego, jeszcze inne marzą o niespodziance. Gdyby wymarzony prezent  dla osoby, która zerwała bańkę, okazał się za drogi  – może go kupić do spółki z kimś z rodziny lub z sąsiadów, co też jest częstą praktyką. Prezenty powinny być bezpieczne i odpowiednie do podanego w bańce wieku dziecka. 

                                                                                                      Organizator  i Koordynator

                                                                                                                       Anna Tylka

 

Na listach zgłoszonych przez szkoły znalazły się dzieci z rodzin wielodzietnych, w trudnej sytuacji finansowej, dotkniętych utratą pracy, doświadczonych chorobą.  Spełnienie ich marzeń to prawdziwy dar serca w przedświątecznym czasie.  

 

 

Organizatorami są:

Parafia św. Jana Pawła II ul. Szaflarska 160, Anna Tylka, Maria Chmielowska-Szymoniak.

Patronat, współorganizator: 

Starosta Powiatu Nowotarskiego,  Burmistrz Miasta Nowy Targ,  Poseł  na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Edward Siarka, Galeria Nowotarskiej Buy & Fly

Patronat medialny:

 

Podhale 24 / Podhale Region / NTvK / Góral Info / Gość Niedzielny / Watra

Projekt bańki: Maria Chmielowska- Szymoniak

Wykonanie baniek:, dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 11 w Nowym Targu,  dzieci ze świetlicy środowiskowej  przy Parafii p.w. Św. Jana Pawła II  pod kierunkiem Marii Chmielowskiej-Szymoniak oraz Anny Zgierskiej

 

 

Fot. z ubiegłorocznej I edycji

NT24TV 21.11.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również