nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Chodnik od mostu do ronda – gotowy

NOWY TARG. 800 metrów chodnika z kostki brukowej połączyło most na Białym Dunajcu w ciągu Alei Tysiąclecia z rondem im. Świętego Jana Pawła II. Tym samym zakończyła się rozpoczęta w maju inwestycja krakowskiego Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Chodnik powstał w ramach finansowanego z budżetu państwa Programu Poprawy Bezpieczeństwa na drogach krajowych 49 i 47 w Nowym Targu.

Pierwszą ubiegłoroczną inwestycją objętą tym programem była budowa 200 metrów chodnika na Niwie, co również służyło bezpieczeństwu poruszających się wzdłuż ruchliwej szosy pieszych. Budowa obu odcinków chodnika kosztowała w sumie ponad 1 milion 383 tysiące zł.

Wzdłuż 800 metrowego traktu pieszego przy Alei, od mostu do ronda, trzeba było jednak zerwać kilkanaście centymetrów asfaltu, by położyć odpowiednie dwie warstwy nowej nawierzchni. Liczony osobno koszt tej renowacji sięga miliona zł.

Sam chodnik o szerokości będzie znacznym udogodnieniem dla pieszych poruszających się od strony miasta w kierunku lotniska, „Biedronki” i firm handlowych czy Allmedici.

Po tych dwóch chodnikowych zadaniach krakowski Oddział Generalnej Dyrekcji kolejną inwestycję na terenie Nowego Targu planuje dopiero w przyszłym roku. Będzie to długo oczekiwana przebudowa skrzyżowania Alei Tysiąclecia z ul. Szaflarską. Zgodnie z wcześniejszymi uzgodnieniami, powstanie tam również niezbędny dla poprawy bezpieczeństwa lewoskręt.

(asz)

 

 

 

2 0

Filmy

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

1 komentarzy

Detzen

Lipiec 19, 2019, o 16:13:22

"Sam chodnik o szerokości będzie znacznym udogodnieniem " o jakiej szerokości? :-) Ktoś czyta te teksty przed publikacją?

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna