Kamery live
prognoza pogody

Chciał nawrócić, a ostatecznie zderzył się z nietrzeźwym kierowcą

10 maja 2021 15:36

Kierujący audi nie chciał stać w korku i postanowił zawrócić. Nie zachował jednak ostrożności i doprowadził do zderzenia z samochodem jadącym z naprzeciwka, którym kierował nietrzeźwy mężczyzna. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym, a kierowca na „podwójnym gazie” stracił prawo jazdy i czeka go sprawa w sądzie.

Chciał nawrócić, a ostatecznie zderzył się z nietrzeźwym kierowcą

W sobotę, przed południem w Nowym Targu  kierujący samochodem osobowym marki Audi stojąc w korku, który utworzył się z uwagi na roboty drogowe postanowił zawrócić. Nie zachował jednak ostrożności przy wykonywaniu manewru i doprowadził do zderzenia z jadącym z naprzeciwka audi. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia zbadali stan trzeźwości kierowców. Sprawca kolizji był trzeźwy, a poszkodowany wydmuchał 0.75 promila. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym 28-letni kierujący audi, który zawracał, został ukarany mandatem karnym. Natomiast 29-latek za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości stracił prawo jazdy i grozi mu teraz wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.   

/źródło: KPP Nowy Targ/

Piotr Starmach 10.05.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również