Kamery live
prognoza pogody

Chcąc zrobić sobie na złość, zeznawali przeciwko sobie na komendzie. Teraz grozi im kara pozbawienia wolności

21 stycznia 2019 15:47

W czwartek po godz. 8.00 do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu zgłosiła się skłócona para. Kobieta  poinformowała policjantów, że jej znajomy prowadził samochód w stanie nietrzeźwości, mężczyzna natomiast zeznał, że  jego znajoma prowadziła pod wpływem marihuany. 

Chcąc zrobić sobie na złość, zeznawali przeciwko sobie na komendzie. Teraz grozi im kara pozbawienia wolności

Jak się okazało 36-latek to mieszkaniec Niemiec. On prowadził pojazd z Zakopanego do Nowego Targu, następnie po dojechaniu do Stolicy Podhala, na stacji paliw za kierownicę usiadła już jego znajoma. Podczas jazdy pomiędzy kobietą i mężczyzną doszło do kłótni, dlatego zdecydowali się przyjechać do komendy.

Mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu uzyskując wynik blisko 1.5 promila. Z uwagi na to, że kobieta również prowadziła pojazd, została przebadana na zawartość alkoholu.

-Kiedy badanie wykazało, że 22-latka jest trzeźwa, wtedy mężczyzna powiedział policjantom, że często pali marihuanę i prowadziła pojazd pod wpływem środka odurzającego. Kobieta została więc przewieziona do szpitala i została pobrana krew do badania na zawartość narkotyków we krwi. Ponadto w torebce 22-latki funkcjonariusze znaleźli ponad 3 gramy marihuany – mówi Dorota Garbacz z nowotarskiej policji.

Nagranie z monitoringu z komendy i stacji paliw potwierdziło całą wersję zdarzenia.  Oboje zostali zatrzymani i osadzeni w Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych. W piątek mężczyzna usłyszał zarzut z art. 178a kk tj. prowadzenia pojazdu będąc w stanie nietrzeźwości, za co grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Kobieta natomiast usłyszała zarzut posiadania środków odurzających wbrew przepisom Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Jeżeli badania krwi potwierdzą obecność narkotyków kobieta odpowie również za prowadzenie pojazdu pod wpływem środka  odurzającego, za co grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

źródło: KPP Nowy Targ

os 21.01.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również