PILNE

Chatkowy Mikołaj – z muzyką i furą paczek

8 grudnia 2019 15:47

NOWY TARG. Duża ich część nie wie, co to jest kalendarz. Że się zbliża ten gość z nieba – poznają po muzyce, niezwykłym poruszeniu, błyskach kolorowych lampek, choince i szeleście celofanu.

Chatkowy Mikołaj – z muzyką i furą paczek

Mikołaj do „Chatki” przybywa co roku, ale tym razem przyjechał trójkołowym, czerwonym rowerem, ze świtą anielską i mundurową, bo w obstawie kadetów ze Szkół im. prof. Venuleta. Biskupia mitra, siwa, kręcona broda, złocista szata, pogrubiona postura – było na co popatrzeć… Co więcej – wszystkich podopiecznych „Chatki” znał po imieniu, nazwisku, nawet miejscu zamieszkania. To potrafi tylko święty.

Nastrój tworzyła świąteczna, gitarowa muzyka, w takt której nie podrygiwali tylko „wózkowicze”. Ale ci mogli klaskać. Każdego wywołanego, by odebrał prezent, Mikołaj brał na kolana, pytał o grzeczność, a reszta biła brawo, czekając na swoją kolejkę. Bo tutaj radość jednego jest radością wszystkich. Co więcej – prezenty dostali też wszyscy wychowawcy.

Ale to nie koniec darów – mundurowa młodzież przyniosła chatkowiczom trzy duże, kolorowe pudła. Słodyczami można było uraczyć się od razu, a reszta tego, co uzbierali kadeci, będzie podopiecznych cieszyć przez cały rok. Były tam zabawki, maskotki, materiały plastyczne.

Mikołajowa uciecha trwała prawie dwie godziny, a uśmiechy obdarowanych po prostu trzeba było widzieć.

(asz)

 

 

Anna Szopińska 08.12.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również