PILNE
Kamery live
prognoza pogody

Cesarki i planowe porody tylko z wynikiem testu na koronawirusa

5 września 2020 11:30

Pacjentki z zaplanowanym terminem wizyty w Oddziale Ginekologiczno-Położniczym Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu od teraz będą musiały przejść badania na koronawirusa. Nie dotyczy to zwykłych porodów, których zazwyczaj nie idzie przewidzieć – poinformowały władze szpitala.

Cesarki i planowe porody tylko z wynikiem testu na koronawirusa

O decyzji władze szpitala postanowiły poinformować za pośrednictwem mediów społecznościowych. Ze względu na szerzące się zakażenie wirusem SARS-CoV-2 wśród personelu medycznego kobieta udająca się na planowy termin porodu do Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego musi okazać wynik przeprowadzonego testu na koronawirusa.

“(…) W związku z zagrożeniem epidemicznym spowodowanym wirusem COVID-19 każda pacjentka przyjmowana do Oddziału Ginekologiczno-Położniczego na:

zabieg planowy krótki,

planowe cięcie cesarskie,

oraz do planowej hospitalizacji

zobowiązana jest wykonać przed przyjęciem wymaz, w kierunku wirusa SARS-CoV-2, nie wcześniej niż na 6 dni przed przyjęciem. Bezpłatne badania wykonywane są w Punkcie Wymazowym”.

Rejestracja do wymazu bez skierowania pacjentki: tel. 18 26 33 126 lub e-mail: [email protected].

/źródło: Podhalański Szpital Specjalistyczny w Nowym Targu/

Piotr Starmach 05.09.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również