Kamery live
prognoza pogody

Centrum Sportów Lodowych z poparciem Gowina

Na spotkaniu z mieszkańcami Podhala Jarosław Gowin zapewnił swoje wsparcie dla budowy długo oczekiwanej hali lodowej w Nowym Targu. Okazuje się, że inwestycja blokowana nie jest przez brak wystarczających środków finansowych a… Przez konserwatora zabytków.

Centrum Sportów Lodowych z poparciem Gowina

Wśród osób, które miały możliwość zadania pytania wicepremierowi Jarosławowi Gowinowi był radny powiatowy Krzysztof Kuranda, który zwrócił się o pomoc w sprawie realizacji budowy Centrum Sportów Lodowych. Obiekt, mimo że wpisany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w planie wieloletnim jako zadanie inwestycyjne o szczególnym znaczeniu dla polskiego sportu, wciąż pozostaje pod znakiem zapytania.

 – Efekt (po wybudowaniu tego obiektu – przyp. red.) będzie nie tylko dla całego Podhala – tłumaczył radny powiatowy. – Niestety na drodze do pewnych działań cały czas są rzucane kłody pod nogi. A nie jest to ambicja całego miasta, a jest to sprawa dla całego Podhala. Zakopane ma swoje skocznie i hotele, Białka i Bukowina ma stoki narciarskie, a my mamy nie tylko piękną tradycję klubu hokejowego, ale mogłyby mieć również piękną, wielofunkcyjną halę, z której korzystaliby nie tylko mieszkańcy Nowego Targu.

Głównym inwestorem ma być miasto, które na tę inwestycję ma niemal zapewnione ministerialne dofinansowanie. Szacuje się, że budowa może wynieść prawie 180 milionów złotych.

 – Jeżeli to ugrupowanie jest ugrupowaniem działania, to prosimy o takie działanie dla całej nowotarszczyzny i powiatu – podsumował Kuranda.

 – Znamy tę sprawę dokładnie, bo przed spotkaniem rozmawialiśmy na ten temat z władzami Nowego Targu – mówił Jarosław Gowin. – Tą przeszkodą obecnie nie są pieniądze, tylko obstrukcje urzędnicze, a dokładnie powiatowego konserwatora zabytków.

Okazuje się zatem, że stanowisko wicepremiera odnośnie dofinansowania Centrum Sportów Lodowych okazuje się zgoła inne niż wiceministra sportu Jarosława Stawiarskiego.

„Macie wspaniałe tradycje, najlepszych zawodników i wam się to należy” – wiceminister o planach budowy Centrum Sportów Lodowych

 – Wiem, że burmistrz i rektor PPWSZ wybierają się w najbliższym czasie do Krakowa, żeby porozmawiać na ten temat z wojewódzkim konserwatorem zabytków, bo okazuje się, że nowotarska uczelnia też ma podobne problemy – przyznał minister nauki i szkolnictwa wyższego. – Mam nadzieję, że to spotkanie usunie tę barierę… Barierę prawną, nie chodzi mi o usunięcie powiatowego konserwatora.

Jednocześnie zapewnił, że jeżeli spotkanie z wojewódzkim konserwatorem zabytków nie przyniesie żadnego efektu, wówczas podjęta zostanie interwencja na szczeblu ministerialnym.

Więcej na ten temat dowiecie się w nadchodzącym Przeglądzie Tygodniowym.

/ps/

Piotr Starmach 30.03.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Tatus 19:05 30.03.2019

Dajcie już spokój z tym centrum sportów lodowych dzieci w hokeju w naborze po 10 do 15 w roczniku dla kogo i po co lepiej ścieżki rowerowe i trasy spacerowe na Turbacz w stronę Ochotnicy piękne tereny i obwodnice i drogi bo niedługo staniemy wszyscy.

Zobacz również