Kamery live
prognoza pogody

Cenny punkt pingpongistek Gorców (video)

11 stycznia 2020 22:33
Wyciszenie Włącz dźwięk

Tenisistki stołowe Goców Nowy Targ w swoim 11 meczu zanotowały pierwszy remis w sezonie w rozgrywkach grupy południowej I ligi. Nowotarżanki we własnej hali podzieliły się punktami z faworyzowaną drużyną Politechniki Rzeszów.

To było bardzo emocjonujące, trwające ponad 2 godziny, spotkanie którego końcowe losy ważyły się do ostatniego seta, ostatniego pojedynku.

Zaczęło się nie najlepiej dla Gorców, które gładko przegrały pierwsze dwie gry singlowe. Dwie kolejne na remis. W szeregach nowotarżanek zapunktowała Aleksandra Garb, która w trakcie tego spotkania wyrosła na bohaterkę meczu.

W deblach także remis. Przed ostatnim rzutem gier singlowych nowotarżanki przegrywały więc 2:4. Przegrana Anny Cyrwus sprawiła, że margines błędów już się wyczerpał. Aby tego meczu nie przegrać, gospodynie musiały wyjść zwycięsko z każdej z ostatnich trzech gier singlowych.

Kolejno Kamila Małysiak, Zuzanna Kowalczyk i Ola Garb wytrzymały presję. Wygrały swoje pojedynki, a każdy z nich rozstrzygnął się w tie breaku!

Bardzo dobre spotkanie w wykonaniu dziewczyn. Sprostały trudnemu zadaniu. Przyjezdne przyjechały w najmocniejszym zestawieniu, dlatego przed meczem punkt bym brał w ciemno. Dziewczyny pokazały mocny charakter, radząc sobie wielu trudnych momentach tego spotkania – powiedział po meczu trener Gorców, Jakub Czyszczoń.

Gorce Nowy Targ – Politechnika Rzeszów 5:5

I stół:

Zuzanna Kowalczyk – Katarzyna Galus 0:3, Aleksandra Garb – Martyna Stchniak 3:0, Kowalczyk – Stachniak 3:2, Garb – Galus 3:2.

II stół:

Anna Cyrwus – Martyna Hajduk 0:3, Kamila Małysiak – Zuzanna Wielgos 1:3, Cyrwus – Wielgos 0:3, Małysiak – Hajduk 3:2:

Deble: Cyrwus/Małysiak – Wielgos/Stachniak 2:3, Garb/Kowalczyk – Galus/Hajduk 3:0.

Maciej Zubek 11.01.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również