Kamery live
prognoza pogody

Bus i volkswagen wpadły na ogrodzenie

18 lutego 2020 09:56

NOWY TARG. W sobotę, tuż po godz. 13.00, na skrzyżowaniu ulic św. Anny i Grel, doszło do niebezpiecznej kolizji kursowego busa i volkswagena tiguana. Samochody – w impecie zderzenia – staranowały ogrodzenie miejskiej nieruchomości.

Bus i volkswagen wpadły na ogrodzenie

Do kolizji doszło, gdy bus z kilkoma pasażerami w środku jechał ul. św. Anny, od strony centrum w górę, natomiast volkswagen z młodym kierowcą zmierzał w przeciwnym kierunku. Bus uderzył w bok volkswagena, od strony kierowcy. Oba pojazdy zatrzymały się na metalowym, siatkowym ogrodzeniu. Szczęściem w nieszczęściu, nikt z pieszych nie znajdował się wtedy na chodniku wzdłuż płotu. Gdyby ktoś wtedy przechodził – impet i masa pojazdów mogłyby go dosłownie “przecisnąć” przez grubą siatkę.

Na miejscu wypadku szybko pojawiły się straż pożarna, policja i karetka pogotowia, która zabrała jedną pasażerkę busa z lekkim urazem głowy. Kierowca tego środka transportu był w szoku. Przód busa jest rozbity, przy załadunku na lawetę wyciekły z niego płyny. Szkody w volkswagenie to stłuczony bok, zderzak, zniszczone koło, ale również przestawiona geometria przodu, co przesądza o kasacji.

Kolejne drogowe zdarzenie potwierdza, jakie niebezpieczeństwa stwarza trudne, ciasne i niewygodne skrzyżowanie, od wielu lat czekające na przebudowę.

(asz)

Fot. Krystian Leja

Anna Szopińska 18.02.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również