PILNE
Kamery live
prognoza pogody

Burmistrz spotkał się z seniorami z UTW

14 sierpnia 2018 10:05

Burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha spotkał się wczoraj z przedstawicielami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Nowym Targu. Bezpośrednim pretekstem do zaproszenia burmistrza na przysłowiową herbatkę i ciastko, był zakończony właśnie remont i zmiana aranżacji wnętrza biura UTW, mieszczącego się na parterze Urzędu Miasta. 

Burmistrz spotkał się z seniorami z UTW

Remont pomieszczenia obejmował malowanie ścian, mebli, ale również aranżację wnętrza i wyposażenie go w kwiaty i dekoracje dające wrażenie większej przytulności. Remont przeprowadzono własnym sumptem i przy nieocenionym wkładzie ludzi dobrej woli. Firma Handlowo-Usługowa Ceramid z Nowego Targu ofiarowała za darmo wszystkie materiały malarskie, od państwa Borzęckich UTW otrzymał nowe zasłony okienne. Prace remontowane wykonywali sami członkowie: aranżacją wnętrza zajęła się Maria Zając, panie malowały szafy, panowie – ściany pomieszczenia. Przy okazji remontu, dzięki uprzejmości Urzędu Miasta, udało się pozyskać nową przestrzeń – niewielką, ale idealną na mały składzik. 

Spotkanie z burmistrzem już w świeżo wyremontowanym biurze, przy kawie, herbacie i ciastku, stało się pretekstem do rozmowy o potrzebach stowarzyszenia, problemach, z jakimi się boryka, ale też o bieżącej aktywności tej najprężniej działającej w naszym mieście – już od blisko 11 lat – organizacji aktywizującej osoby 55+. Właśnie organizowany jest październikowy wyjazd do Lwowa, z wizytą w Operze Lwowskiej włącznie, a to przecież tylko jeden promil ogółu krajoznawczych wycieczek i wyjazdów, jakie stale inicjowane są przez pełnych energii członków stowarzyszenia. Do tego dochodzą zajęcia ruchowe (np. wodny aerobik, wyprawy w góry) i warsztaty – aktualnie na tapecie jest kurs fotograficzny, prowadzony dla słuchaczy UTW za darmo przez Wojciecha Jasińskiego. 

Burmistrza pytano o wiele spraw, padło kilka bardzo konkretnych próśb: o możliwość zwiększenia dotacji dla UTW (do tej pory wynosi ona 15 tys. zł/rocznie) czy zatrudnienia przez Urząd Miasta pracownika administracyjnego – działalności stowarzyszenia doskwiera bowiem brak osoby, która zajęłaby się tzw. papierologią. Rozmawiano też o klubie Senior +, który będzie prowadzony przez Urząd Miasta.

Na remont i wyposażenie nowej siedziby klubu przy Al. Tysiąclecia 42 (pomieszczenie dawniej zajmowane przez bank), już jakiś czas temu udało się uzyskać środki w kwocie 120 tys. zł z ministerialnego programu dedykowanego specjalnie seniorom. Planowane jest dalsze pozyskiwanie funduszy z tego programu, realizowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Wielu klubowiczów jest jednocześnie członkami UTW. I choć nie ma możliwości przesunięcia czy pozyskiwania tych środków przez miasto na cele UTW (panie pytały o tę możliwość), burmistrz zaznaczył, że ważne jest poprawienie przepływu informacji pomiędzy organizacjami zrzeszającymi seniorów, w tym Nowotarską Radą Seniorów, oraz skoordynowanie wszystkich działań, jakie podejmowane są w mieście na rzecz aktywizacji osób 55+.

/os

os 14.08.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również