Kamery live
prognoza pogody

Burmistrz Nowego Targu z wizytą na budowie nowej hali lodowiska w Bytomiu

W środę, 3 lutego, burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha odwiedził plac budowy nowej hali lodowej w Bytomiu. Nie tylko zapoznał się z projektem i harmonogramem prac na nowym obiekcie, ale również mógł na własne oczy zobaczyć, jak postępują roboty budowlane. Burmistrz odwiedził Bytom na zaproszenie władz tego miasta. 

Burmistrz Nowego Targu z wizytą na budowie nowej hali lodowiska w Bytomiu

-Nowy Targ podobnie, jak Bytom ma bogate tradycje hokejowe i również przymierza się do budowy nowego obiektu, spełniającego najwyższe standardy. Jesteśmy otwarci na współpracę, dlatego zaprosiliśmy burmistrza Nowego Targu do złożenia wizyty w Bytomiu, celem omówienia i zaprezentowania naszego obiektu, który w tym roku zostanie oddany do użytku mieszkańcom oraz drużynom hokejowym – mówił Adam Fras, zastępca prezydenta Bytomia.

W trakcie wizyty burmistrza Nowego Targu z władzami Bytomia poruszono nie tylko temat finansowania tego typu obiektów, ale również ich wielkości, standardów, dostosowania do wymogów bezpieczeństwa oraz wykorzystania na organizację imprez sportowych i kulturalnych. 

Budowa nowej hali lodowiska przy ul. Pułaskiego 71 to jedna z najważniejszych w ostatnich latach inwestycji sportowych realizowanych w Bytomiu. Jej koszt opiewa na 40 mln zł, z czego 15 mln zł stanowi dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Nowoczesny obiekt ma zostać oddany do użytku w tym roku.

źródło, zdjęcia: Urząd Miejski w Bytomiu 

os 08.02.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Egon 15:18 08.02.2021

To lodwisko kosztuje tyle co remont MOKu. I byłoby po sprawie gdyby nie upór jednej pani

Zobacz również