Kamery live
prognoza pogody

Burmistrz nazajutrz po wyborze: – Liczę na dialog i współpracę

NOWY TARG.  Po niedzieli pełnej wyborczych emocji – i kampanijnego zmęczenia – wybrany na trzecią kadencję burmistrz Grzegorz Watycha nazajutrz poszedł witać uczestników Dnia Ziemi w Parku Miejskim. Tam też udzielił pierwszego po ogłoszeniu wyników wywiadu.

Burmistrz nazajutrz po wyborze: - Liczę na dialog i współpracę

A powiedział w nim:

O kampanii i potrzebie dialogu

Oczywiście bardzo się cieszę, że mieszkańcy dali mi ten mandat zaufania na kolejną kadencję. Na pewno była to bardzo trudna kampania, bo przeciwnicy wysoko postawili poprzeczkę. Ale myślę też, że ubiegając się o kolejną już kadencję trudniej jest urzędującemu burmistrzowi przekonać do siebie wyborców. Cieszę się też, że program, który przedstawiłem, zyskał jednak akceptację i że mieszkańcy zagłosowali, abym dalej pełnił tę zaszczytną funkcję. Do końca kwietnia mamy jednak jeszcze końcówkę starej kadencji – trzeba się zmobilizować, na nowo zebrać siły no i ułożyć współpracę z Radą Miasta, w której są nowi radni. Na pewno trzeba też będzie prowadzić dialog, rozmowy i liczę na to, że dla dobra miasta, dla dobra mieszkańców będziemy działać tak, żeby wykorzystać ten czas, wykorzystać też moment, kiedy ogłaszane są programy dotacyjne, po to, żeby nie zmarnować znacznych środków dla Nowego Targu; dla kontynuowania inwestycji; dla wszystkich innych planów, które mogłyby być wsparte środkami z Krajowego Planu Odbudowy czy też funduszami z Unii Europejskiej. 

O priorytetach w działaniu

Przede wszystkim takie postawienie kropki nad „i” w projekcie geotermalnym, czyli doprowadzeniu ciepła do Nowego Targu. Tutaj prace są bardzo zaawansowane, jesteśmy już przygotowani do przeprowadzenia przetargu na budowę magistrali i wspólnie z gminą Szaflary chcemy ten projekt zrealizować. Na początku kadencji chciałbym uruchomić tę inwestycję. Rozbudowa sieci ciepłowniczej w Nowym Targu jest tym, na co mieszkańcy – zwłaszcza centrum miasta – czekają i ta inwestycja da dalszą, wyraźną poprawę jakości powietrza w mieście. Dalej – trzeba się skupić na tych inwestycjach, które są już przygotowane, czyli piszemy wnioski na dofinansowanie budowy sal gimnastycznych przy dwóch szkołach podstawowych. Oczywiście też rozmowy z Ministerstwem Sportu na temat budowy nowej Hali Widowiskowo-Sportowej. Umówieni jesteśmy w Warszawie, że po wyborach się spotkamy i będziemy rozmawiać, jak ministerstwo może wesprzeć. Jestem przekonany, że na pewno wesprze, jednak tu chodzi o konkrety – aby miasto pozyskało maksymalną możliwą kwotę na realizację tego projektu. Mam nadzieję, że radni również będą przekonani, żeby dać zielone światło dla tych inwestycji, które bez wątpienia wpłyną na rozwój Nowego Targu i tutaj na pewno będziemy szukać konsensusu.   

O dialogu z mieszkańcami

Wnioski, które trzeba wyciągnąć z tej kampanii to jakby też wprowadzenie dialogu z mieszkańcami. Pokazały te wybory, że trzeba wykorzystać różne kanały komunikacji i trzeba, żebym przeorganizował się w Urzędzie, wdrażając nowe środki do wymiany informacji, do rozmów z mieszkańcami Nowego Targu. Będą na pewno czaty on-line, myślę, że polityka informacyjna Urzędu musi być bardziej rozbudowana i jesteśmy też przygotowani na uruchomienie nowej strony internetowej. Nie chciałem pewnych rzeczy przed wyborami uruchamiać, natomiast teraz będziemy już te działania wdrażać.

O przyszłych wiceburmistrzach

Na razie kończymy starą kadencję. Nie powiem, że jest tu ustalone wszystko odgórnie. Rozmowy przede mną. Ta sprawa będzie w najbliższych dniach dyskutowana. Jeszcze mamy czas. Pierwsza sesja Rady Miasta będzie pewnie najwcześniej 7 maja. Komisarz wyborczy zapowiadał, że tak będą ogłaszane sesje nowych rad, więc mamy jeszcze dwa tygodnie.

O kontaktach z kontrkandydatami

Mieliśmy okazję spotkać się w biegu z kontrkandydatem, bo mieliśmy wieczór wyborczy, więc takie spotkanie po zakończeniu się odbyło. Natomiast wiadomo, że wszyscy, którzy startowali na urząd burmistrza są radnymi, więc ten kontakt będzie. Jest też kwestia porozumienia w Radzie Miasta – i z kontrkandydatami i z ich ugrupowaniami, bo każdy wprowadził po 5 – 6 radnych i musimy teraz znaleźć nić porozumienia, żeby praca była efektywna, a nie trudna ze względu na przepychanki. Bo szkoda czasu i energii nas wszystkich na udowadnianie sobie racji. Tak, że liczę przede wszystkim na dialog i współpracę.

 

 

Anna Szopińska 22.04.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Mariusz 15:34 22.04.2024

Czapy on line, gregory kazania są w kościele. Ludzie nie maja czasu siedzieć z tobą wolą netflixa oglądać. Chłopie otrząśnij się, widzisz że te wyniki są jednak kiepskie.

Zobacz również