Kamery live
prognoza pogody

Burmistrz Grzegorz Watycha wziął udział w patriotycznych uroczystościach w partnerskiej gminie na Pomorzu

19 lipca 2022 08:27
W dniu 16 lipca 2022 burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha wziął udział w uroczystościach związanych ze 100-leciem Powstania Związku Polaków w Niemczech oraz 102. Rocznicą Plebiscytu na Powiślu. Obchody miały miejsce w Nowym Targu położonym w partnerskiej Gminie Stary Targ w województwie pomorskim (powiat sztumski). Podczas wydarzenia odsłonięto tablicę upamiętniającą przedwojenną Szkołę Polską w Nowym Targu.
Burmistrz Grzegorz Watycha wziął udział w patriotycznych uroczystościach w partnerskiej gminie na Pomorzu

Z inicjatywy miejscowego sołtysa Mirosława Śrutkowskiego, przy wsparciu Wiesława Kaźmierskiego, wójta gminy oraz Leszka Sarnowskiego, starosty sztumskiego odsłonięto tablicę pamiątkową poświęconą polskiej szkole, która z inicjatywy Związku Polaków powstała tu w 1930 roku. Historię Związku Polaków w Niemczech i udział w nim mieszkańców gminy Stary Targ przypomniał historyk Adam Langowski. W uroczystościach uczestniczyli też radni gminni, powiatowi oraz mieszkańcy. 

źródło, zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Sztumie/Facebook

os 19.07.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również