Kamery live
prognoza pogody

Budżet Obywatelski 2018 – z kilkoma dobrze znanymi, ale i z całkiem nowymi pomysłami

Zakup hali pneumatycznej na jedno z boisk przy Szkole Podstawowej nr 2, stworzenie miejskiego szlaku turystycznego "Znajdź owcę w mieście", Kynopark, czyli plac zabaw dla psów za Parkiem Miejskim - to tylko niektóre z zadań, na jakie już wkrótce będzie można głosować w ramach okręgu ogólnomiejskiego Budżetu Obywatelskiego 2018. Wśród zgłoszonych projektów dominują te twarde, wiele z nich służy poprawie bezpieczeństwa mieszkańców, aż trzy wnioski z różnych okręgów dotyczą rozbudowy systemu monitoringu miejskiego. 

Budżet Obywatelski 2018 - z kilkoma dobrze znanymi, ale i z całkiem nowymi pomysłami

Łącznie do okręgu ogólnomiejskiego zgłoszonych zostało 14 zadań, z czego jedno wycofał sam wnioskodawca. Prócz wyżej wymienionych, wśród zadań na które już od 13 października będą mogli głosować mieszkańcy, znalazły się: bezpłatne szkolenia z pierwszej pomocy dla mieszkańców miasta oraz zakup sprzętu dla GOPR i OSP, remont garaży z przeznaczeniem ich na magazyny żywności i odzieży dla osób potrzebujących, utworzenie Centrum Rehabilitacji i Pomocy Socjalnej Fundacji im. Adama Worwy, zajęcia artystyczne dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych mieszkańców miasta „Kombinat Sztuki”, zakup 5 kompletów umundurowania strażackiego, zakup sprzętu do realizacji działań poszukiwawczo-ratowniczych, X Nowotarski Piknik Lotniczy, wydarzenie ewangelizacyjne „Jezus na Lodowisku”, organizacja i przeprowadzenie zajęć warsztatowych z podstaw programowania i robotyki dla dzieci szkół podstawowych oraz projekt „…Chodźcie na Turbacz…” z Nowego Targu.

Jeśli chodzi o okręgi lokalne, najwięcej zadań zgłoszono w ramach okręgu nr 2, obejmującego centrum miasta (Źródełko w parku – „Napij się wody w parku”, Modernizacja istniejącej części rekreacyjno-sportowej – boisko wraz z placem zabaw na osiedlu Topolowym, Zakup defibrylatorów automatycznych AED, Modernizacja ogrodu przy budynku Przedszkola nr 4, Modernizacja wjazdu wewnętrznego oraz przygotowanie terenu do utworzenia „Zielonej Klasy” przy Szkole Podstawowej nr 5 i Rozbudowa systemu monitoringu miejskiego w celu zwiększenia bezpieczeństwa na obszarach osiedli mieszkaniowych w Nowym Targu).

Dwa zadania zgłoszone w ramach okręgu nr 1 dotyczą modernizacji drogi dojazdowej i placu przed Przedszkolem nr 2 oraz prace porządkowe związane z wyburzeniem budynków, wycięciem drzew i wyrównaniem terenu na działce obok starej szkoły na Niwie. 

Z okręgu nr 3 zgłoszono następujące trzy zadania: remont chodników przy ul. Józefczaka, rozbudowa miejskiego systemu monitoringu na ul. Suskiego, Wojska Polskiego i Al. Solidarności oraz zawody na orientację dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2.

Jeśli chodzi o ostatni, 4. okręg, po weryfikacji zadań do kolejnego etapu przeszło pięć: wypromowanie i przeprowadzenie 160 otwartych zajęć treningowych z wykwalifikowanym instruktorem w roku 2018 dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 11 i Gimnazjum nr 2 oraz dla ich rodziców z takich dyscyplin jak: biegi narciarskie, nartorolki, nordic walking; całoroczny program imprez kulturalnych i sportowo-rekreacyjnych adresowanych do mieszkańców Parafii pw. Św. Jana Pawła II; wymiana nawierzchni tzw. nakładką asfaltową na drodze miejskiej biegnącej wzdłuż budynków Podtatrzańska 84, 86, 78, Sikorskiego 19 rozbudowa systemu monitoringu na ulicy Sikorskiego oraz modernizacja boiska do hokeja przy Gimnazjum nr 2.

Z uwagi na niespełnienie wymogów formalnych, odrzucono aż 6 wniosków, z jednego wycofał się sam wnioskodawca. 

Pełna lista złożonych wniosków wraz z kwotami znajduje się tutaj.

 

NT24TV 05.10.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Beata Murawska 17:43 07.04.2018

Bardzo podobają mi się te wszystkie pomysły , najbardziej kynopark-park dla psów. Mam nadzieje że te wszystkie pomysły będą zrealizowane.

Zobacz również