Kamery live
prognoza pogody

Budowa zakopianki Rdzawka-Nowy Targ (zdjęcia lotnicze)

77% – na tyle szacuje się aktualnie zaawansowanie prac budowlanych przy inwestycji związanej z budową 16-kilometrowego odcinka zakopianki z Rdzawki do Nowego Targu. Zakończenie wszystkich prac przewiduje się już na wrzesień przyszłego roku. 

Budowa zakopianki Rdzawka-Nowy Targ (zdjęcia lotnicze)

Ze względu na fakt, że budowa nowej dwupasmowej drogi z Rdzawki do Nowego Targu prowadzona jest w terenie górskim, co wiąże się, jak wiadomo z nieco surowszym klimatem, przerwa zimowa oficjalnie trwa tutaj 1 grudnia do 31 marca – to dłużej, niż w przypadku inwestycji realizowanych przez GDDKiA na nizinach.

Zimowa przerwa nie jest jednak czasem bezczynności. Gdy warunki pogodowe na to pozwalały, realizowano prace na mostach, wiaduktach i estakadach, w tym na najdłuższym obiekcie na tym odcinku – estakadzie w Lasku o długości 702 m i wysokości podpór prawie 25 m. Budowano ustroje nośne, montowano belki, wykonywano roboty szalunkowe, zbrojeniowe i żelbetowe. Przygotowywano pale pod ekrany akustyczne. Kilkukrotnie, ze względu na bardzo niskie temperatury sięgające minus 17 stopni Celsjusza, wstrzymywano wszystkie prace.  

Mimo zimy i obfitych opadów śniegu udało się wykopać 60 tysięcy m³ twardej skały. Na teren budowy przywieziono 20 tysięcy ton kruszywa, które zostanie wykorzystane w budowie drogi. 

źródło: GDDKiA/Kraków

fot. Paweł Kos

 

 

os 25.03.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
T.K. 09:38 29.03.2023

Okazale to wygląda najważniejsze że pracy trwają

Zobacz również