Kamery live
prognoza pogody

Budowa Nowej Zakopianki. Zmiana ruchu w Rdzawce

14 kwietnia 2022 12:38

W czwartek 14.04.2022 r. po odbiorze organizacji ruchu wprowadzona zostanie zmiana na Zakopiance, w Rdzawce. W związku z budową wiaduktów drogowych, w ramach powstającej nowej dwujezdniowej DK47 Rdzawka – Nowy Targ ruch odbywał się będzie drogą objazdową, w dwóch kierunkach. 

Budowa Nowej Zakopianki. Zmiana ruchu w Rdzawce

fot. GDDKiA w Krakowie

Drogowcy proszą o ostrożność i przepisową jazdę. Do budowy dojeżdżał będzie ciężki sprzęt. Ruch będzie się odbywał drogą tymczasową do 30.06.2023 r.

Zmiana w ruchu jest konieczna z uwagi na prowadzone roboty ziemne i wykonywanie podpór wiaduktu, który będzie przebiegał nad istniejącą drogą. Do 13.04.2022 wykonano tu wykopy i ułożono beton niekonstrukcyjny na jednej z czterech podpór lewej nitki i częściowo na nitce prawej. Wykonano też wykopy, zbrojenie i betonowanie ławy fundamentowej oraz zbrojenie i betonowanie korpusu przyczółku nitek lewej i prawej.

Prace trwają aktualnie na 16 obiektach inżynierskich budowanej DK47 Rdzawka- Nowy Targ. Zaawansowanie robót na budowie obiektów inżynierskich wynosi  54%, w tym:

  • fundamenty: 97%
  • podpory i konstrukcje oporowe: 97% 
  • ustroje nośne: 53%
  • łożyska: 62%
  • izolacje: 1%

/źródło: GDDKiA w Krakowie/

Piotr Starmach 14.04.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również