Kamery live
prognoza pogody

Bomba w prokuraturze

Informację o podłożonej bombie otrzymali dziś pracownicy Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu. Szczęśliwie okazało się, że był to tylko czyiś “żart”.

Bomba w prokuraturze

Przed 11:00 na skrzynkę pocztową e-mail w Prokuraturze Rejonowej w Nowym Targu wpłynęła wiadomość o podłożonym ładunku wybuchowym. Natychmiast zareagowali funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu oraz nowotarscy strażacy, którzy zabezpieczyli teren prokuratury. Mimo prowadzonych działań nie zarządzono ewakuacji pracowników budynku, bo od samego początku służbom porządkowym informacja o bombie zdawała się fałszywa. Policjanci z Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego po przeszukaniu obiektu stwierdzili brak jakichkolwiek materiałów wybuchowych.

 – Akcja trwała od 11:00 do 13:00, po tej godzinie zakończyliśmy nasze działania pirotechniczne – mówi mł. asp. Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. – Teraz zabezpieczamy wszystkie dowody w celu zidentyfikowania sprawcy tego “żartu”.

Po namierzeniu sprawcy “żartowniś” będzie odpowiadał przed sądem w ramach art. 224 kodeksu karnego. Autorowi maila – po za pokryciem kosztów akcji służb porządkowych – grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. 

 

/ps/

Piotr Starmach 25.01.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
*ANONIM* 14:13 25.01.2019

to chyba jakiś jedyny niezidentyfikowany żartowniś bo często już się to pojawiało na terenie Nowego Targu

Zobacz również