Kamery live
prognoza pogody

Bolesław Bara – dyrektorem rabczańskiego Centrum Kultury, Sportu i Promocji

Dotychczasowy dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu, któremu właśnie kończy się pięcioletnia kadencja prawdopodobnie przeniesie się do sąsiedniej gminy. Dziś ogłoszono wyniki konkursu na dyrektora Centrum Kultury, Sportu i Promocji w Rabce-Zdroju i to właśnie kandydatura Bolesława Bary została zarekomendowana burmistrzowi przez komisję konkursową. 

Bolesław Bara - dyrektorem rabczańskiego Centrum Kultury, Sportu i Promocji

Do konkursu ogłoszonego przez Urząd Miejski w Rabce-Zdroju zgłosiło się pięciu kandydatów. Dziś komisja pod przewodnictwem wiceburmistrz Małgorzaty Gromali zadecydowała większością głosów, że najlepszym z nich jest Bolesław Bara, który wykazał bardzo dobrą znajomością problematyki związanej z działalnością Centrum Kultury, Sportu i Promocji. Jego kandydatura została zarekomendowana burmistrzowi Leszkowi Świdrowi i to on podejmie ostateczną decyzję w sprawie obsadzenia stanowiska dyrektora CKSiP.

Dotychczasowa dyrektor rabczańskiego Centrum Kultury, Joanna Lelek, po wieloletniej pracy na tym stanowisku, odchodzi na emeryturę.

Informacja podana na oficjalnej stronie rabczańskiego magistratu zbiegła się w czasie z konferencją prasową Bolesława Bary, zorganizowaną w budynku ratusza w Nowym Targu. Ustępujący dyrektor MOK dziękował za ostatnie pięć lat poszczególnym osobom, stowarzyszeniom, grupom i instytucjom. Przedstawił program i pomysły, jakie przygotował dla nowotarskiej placówki na kolejne lata, przyznając, że decyzją komisji konkursowej powołanej w celu wyłonienia kandydata na stanowisko MOK w Nowym Targu był przede wszystkim “zdziwiony”. W tamtym konkursie nie powiodło mu się z powodu błędów formalnych. 

os 17.06.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

3 komentarze
Jadwiga 18:21 18.06.2021

Gratuluję szkoda że odchodzi z Nowego Targu

Do Bubu 00:47 18.06.2021

Nie ma czegoś takiego jak nowotarska kultura. Może było, gdzieś dawno temu w latach 90-tych i się tam zatrzymało... Nowy Targ musi się wziąć w garść, w innym razie prześcigną go najmniejsze wioski z Podhala, w których dzieje się więcej i ciekawiej...

Bubu 19:04 17.06.2021

Niech idzie jak najdalej od Nowotarskiej kultury. Powodzenia

Zobacz również