Kamery live
prognoza pogody

Boisko z widokiem na…dzierżawę

30 grudnia 2018 01:32

Radni niemal jednogłośnie zgodzili się na to, by oddać w dzierżawę na okres powyżej 3 lat nieruchomość za terenem nowotarskiego lotniska przy ul. Jana Pawła II. Działka o powierzchni 1,4 ha do tej pory wykorzystywana była jako boisko sportowe przez klub z Gronkowa. Ten jednak, po 20 latach zrezygnował z dzierżawy, teren chwilowo nie jest wykorzystywany, ale jest zainteresowanie ze strony innych dzierżawców, by nadal – choć po wykonaniu pewnych działań przystosowawczych – wykorzystywać go jako boisko sportowe. 

Boisko z widokiem na...dzierżawę

Zanim radni podjęli uchwałę podczas piątkowej Sesji, temat jeszcze przed świętami był długo omawiany podczas Komisji Finansów, Gospodarki Komunalnej i Rozwoju. Sceptyczny do ponad trzyletniego okresu dzierżawy był radny Paweł Liszka. Naczelnik Wydziału Gospodarki Nieruchomościami Janusz Jakobiszyn odpowiedział mu, że dzierżawca będzie musiał zainwestować w teren, gdyż potrzebuje on melioracji, drogi dojazdowej i ogrodzenia. 

-Co nam szkodzi spróbować? Jeżeli nie wydzierżawimy terenu na dłużej, niż na 3 lata to wątpię czy będą chętni i wtedy ten teren będzie leżał odłogiem – argumentował.

– Zainteresowanie jest, bo na terenie miasta są inicjatywy, które dotyczą organizacji obozów sportowych i w sezonie nie ma gdzie trenować. Może więc kogoś ten teren zainteresuje, to bardzo dobre miejsce – mówił burmistrz Grzegorz Watycha. Przypomniał też, że Nowy Targ ma problem z boiskami: –Dzisiaj ktoś, kto wynajmuje drużynie hotel, musi szukać boiska po okolicy, by te grupy miały gdzie trenować. Mamy Stadion Piłsudskiego zajęty od rana do wieczora, Koło też jest zajęte, a i w samym Nowym Targu dużo drużyn trenuje. Jak otworzymy na nowo hotel w “Gorcach”,  też będziemy mieli klientów, którzy będą potrzebować boiska i możemy mieć problem, żeby “wcisnąć” nasze drużyny. Wtedy tamto boisko będzie w sam raz. 

Tak będzie wyglądał hotel w hali „Gorce” (galeria)

W dyskusji zwracano uwagę m.in. na przepiękne położenie boiska – z oszałamiającym widokiem na Tatry. Podnoszono też głosy pełne obaw dotyczących tego, w jakim stopniu – z racji bliskości lotniska – wykorzystanie terenu jest obostrzone przepisami Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Ostatecznie jednak wszyscy radni komisji pozytywnie zaopiniowali projekt uchwały. 

– Jeżeli to boisko nie koliduje z koncepcją rozwoju lotniska, a ktoś chce ten teren zagospodarować – to tylko zyskujemy – mówił radny Michał Glonek  Bo to miejsce jest zaniedbane, po drugie będą dodatkowe wpływy do budżetu z tytułu podatku i najmu, po trzecie pomagamy w ten sposób rozwijać przedsiębiorczość w naszym mieście. Nie ma tu się nad czym zastanawiać.

W głosowaniu podczas Sesji Rady Miasta, 19 radnych było za, jedynie Paweł Liszka i Ewa Pawlikowska wstrzymali się od głosu. 

/os

 

os 30.12.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również