Kamery live
prognoza pogody

Boisko przy ul. Klikuszówka – doczeka się modernizacji

7 maja 2019 12:56

To dobra wiadomość szczególnie dla młodszych mieszkańców os. Niwa i najbliższej okolicy. Już wkrótce doczekają się bowiem modernizacji boiska i placu zabaw przy ul. Klikuszówka. Inwestycja zlokalizowana przy dawnej SP nr 10 będzie realizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego. W ostatniej edycji zadanie zasłynęło jako to, które otrzymało najwyższe poparcie (1432 głosy) spośród wszystkich zgłoszonych pomysłów mimo, że było jedynym pomysłem zgłoszonym w tamtym okręgu. 

Boisko przy ul. Klikuszówka - doczeka się modernizacji

Modernizacja będzie polegała na przebudowie starego, asfaltowego boiska na nowocześniejsze, z bezpieczną powierzchnią poliuretanową oraz na wydzieleniu strefy placu zabaw. Zmodernizowany zostanie też chodnik prowadzący w to miejsce, jak i ogrodzenie.

W przetargu złożono jedną ofertę na kwotę 179 tys. zł. Wykonaniem zadania zainteresowana jest lokalna firma Novatec Budownictwo z Nowego Targu. Pierwotnie miasto przeznaczyło na inwestycję 150 tys. złotych. 

-Nie ma sensu powtarzać przetargu, jest sezon budowlany w trakcie, jest jedna oferta, zainteresowania dużego nie ma. Widocznie wykonawcy mają zamówienia. Koniunktura jest nadal bardzo dobra, nie ma co czekać, powtarzać, że będzie taniej. Zdecydowałem, że brakujące środki zostaną przesunięte z rezerwy inwestycyjnej – informuje burmistrz Grzegorz Watycha

Zadanie ma być zrealizowane do 16 września br. W przyszłości planuje się również budowę ciągu pieszego łączącego boisko i plac zabaw na Klikuszówce z  ul. św. Anny. 

/os

os 07.05.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również