Kamery live
prognoza pogody

Błyskawiczna interpelacja

28 czerwca 2019 10:08

Przedmiotem jednej z interpelacji radnego Szymona Fatli był stan ulicy Józefczaka. Niebezpieczne dla ruchu pojazdów ubytki pojawiły się tam, mimo, że dziury w jezdni były już w tym roku łatane. Radny jeszcze tego samego dnia miał okazję podziękować za podjęte działania naprawcze – jak się okazało, sprawa została częściowo załatwiona przed rozpoczęciem Sesji Rady Miasta. Radny wnioskował o kontrolę jakości wykonywanych po zimie robót. “Pojawienie się w tak krótkim czasie nowych dziur wywołuje wątpliwości co do poprawności przeprowadzonych prac” – pisał w interpelacji. Dziś na ul. Józefczaka od rana trwają roboty drogowe. 

Błyskawiczna interpelacja

Ulica Józefczaka w zeszłym roku doczekała się nowych ciągów pieszych – projekt wykonano w ramach Budżetu Obywatelskiego. Popularny łącznik, na którym ogromny ruch generują już same L-ki, domaga się całościowej modernizacji. Miasto ma przygotowany projekt, jednak – jak wynikło z dokumentacji i inwentaryzacji jezdni – jej podbudowa jest tak słaba, że zakres prac, a tym samym koszt takiej inwestycji byłby znacznie większy, niż wymiana samej nawierzchni. Konieczne jest w tym przypadku korytowanie na min. 60 cm, wykonanie solidnej podbudowy, a dopiero potem położenie mas bitumicznych. 

Póki co, drogowcy podjęli doraźne, ale intensywne działania naprawcze. 

Na terenie miasta cały czas trwają pozimowe prace remontowe związane z uzupełnianiem ubytków pojawiających się zarówno w nawierzchniach asfaltowych, jak i na drogach nieposiadających nawierzchni utwardzonych. -Do tej pory w ramach tych czynności uzupełniono pojedyncze ubytki asfaltobetonem na terenie Miasta o łącznej powierzchni 2 279 m2 – mówił burmistrz Grzegorz Watycha w sprawozdaniu podczas ostatniej Sesji Rady Miasta. 

radny Szymon Fatla

/os

os 28.06.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również