Kamery live
prognoza pogody

Blisko 81 tys. zł – tyle udało się zebrać Podhalańskiemu Sztabowi WOŚP

1 lutego 2023 21:16

80 tys. 998 zł i 80 groszy – taką kwotę udało się uzbierać Podhalańskiemu Sztabowi WOŚP podczas 31. Finału Orkiestry. Na obszarze działania Podhalańskiego Sztabu WOŚP Akcja Serca z Nowego Targu kwestowało 130 wolontariuszy, których można było spotkać nie tylko w Nowym Targu, ale także w Białce Tatrzańskiej, Białym Dunajcu, Czarnej Górze, Czarnym Dunajcu, Jurgowie, Ludźmierzu, czy Łopusznej. Centrum wydarzeń znajdowało się tym razem w obiekcie Miejskiej Hali Sportowej “Gorce”. 

Blisko 81 tys. zł - tyle udało się zebrać Podhalańskiemu Sztabowi WOŚP

Tymczasem nie milkną pytania o to, dlaczego 31. Finał WOŚP nie zagrał w Miejskim Centrum Kultury oraz czemu w Nowym Targu nie odbyły się żadne koncerty w ramach Wielkiej Orkiestry. Wątek poruszono m.in. podczas dzisiejszej Komisji Oświaty i Kultury.

-Organizatorem jest pan Jasiński, który ma sztab na wyłączność na Podhalu, on organizuje to wydarzenie na własnych zasadach. Wcześniej współpracował z MCK, ale zrezygnował i nie chciał organizować w MCK, tylko wolał na hali Gorce. Też mamy niedosyt, że to nie wybrzmiało w Nowym Targu. Ponieważ to drugi rok, kiedy Orkiestra nie wybrzmiewa, a nasz szpital też korzysta z aparatur, urządzeń kupionych dzięki WOŚP, trzeba przejąć większą inicjatywę, coś poprawić. Ta współpraca widać, że nie jest najlepsza, zgadzamy się, że powinno to wyglądać inaczej – mówiła wiceburmistrz Nowego Targu Joanna Iskrzyńska – Steg. Dodała, że miasto wywiązało się ze wszystkich próśb, jakie zostały pisemnie złożone przez organizatora finału, a było to m.in. udostępnienie obiektu Miejskiej Hali Sportowej “Gorce”, wypożyczenie sceny plenerowej z Zakładu Gospodarczego Zieleni i Rekreacji, czy zorganizowanie poczęstunku dla wolontariuszy.

Wielka Orkiestra gra w Nowym Targu (foto, video)

os 01.02.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również