Kamery live
prognoza pogody

Biurka, które pomogą Ci maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Przedstawiamy najciekawsze rozwiązania do domu i biura (art. sponsorowany)

8 listopada 2023 13:36

Nie każdy może wydzielić osobne pomieszczenie na gabinet i postawić w nim duże biurko. Dysponując małym metrażem lub nieustawnym wnętrzem, trzeba się mocno nagimnastykować, żeby zaaranżować wygodny i stylowy kącik roboczy, w którym niczego nie brakuje. Aby maksymalne wykorzystać dostępną przestrzeń, warto sięgnąć po sprytnie zaprojektowane biurka.

Biurka, które pomogą Ci maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Przedstawiamy najciekawsze rozwiązania do domu i biura (art. sponsorowany)

Jakie biurka sprzyjają optymalnemu wykorzystaniu przestrzeni? 

Biurko, które spełnia wszelkie wymagania funkcjonalne i estetyczne użytkownika, wcale nie musi być ogromne. Na optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni, bez względu na metraż pomieszczenia, pozwalają meble o specjalnych konstrukcjach np.:

 – biurka narożne,

 – biurka modułowe/rozkładane,

 – biurka z regulacją wysokości blatu,

 – regały z rozkładanymi biurkami.

Czas przyjrzeć się każdej z tych pozycji!

Biurka narożne

Biurko wyposażone w długi, narożny blat oraz półki, organizery lub inne elementy do przechowywania, to rewelacyjne rozwiązanie do gabinetu w domu, mieszkaniu czy firmie. Taki mebel zapewnia sporo miejsca i pozwala zawsze mieć pod ręką niezbędne sprzęty, akcesoria i dokumenty. Do tego umożliwia efektywne i efektowne wykorzystanie często trudnego do zaaranżowania narożnika. 

Biurka modułowe rozkładane

Jeśli w Twoim wnętrzu nie ma możliwości wstawienia biurka narożnego, rozważ rozwiązanie numer 2, czyli biurko rozkładane – o pomysłowej, modułowej budowie i kompaktowej formie. Możesz samodzielnie zdecydować o układzie mebla, by dopasować go do specyfiki wnętrza. Układ narożny to tylko jedna z dostępnych opcji. Jeśli dołączone regały ustawisz po obu stronach nóg biurka, zwiększysz powierzchnię roboczą blatu. Inna konfiguracja pozwoli Ci uzyskać wysoki regał połączony z blatem. Każde z ustawień zapewnia lekki, nowoczesny wygląd oraz stały, swobodny dostęp do przedmiotów potrzebnych podczas pracy. Ciekawie zaprojektowane, a przy tym zaskakująco tanie są biurka dostępne w Agacie. To nie tylko uniwersalne, proste modele, ale i warianty modułowe oraz rozkładane.

Biurka z regulacją wysokości

Biurko z elektryczną regulacją wysokości blatu doskonale sprawdzi się w gabinecie w domu lub firmie, w wydzielonym kąciku komputerowym w salonie czy w pokoju dziecka lub rodzeństwa. Pozwala szybko i bez wysiłku podnieść blat do wysokości nawet ok. 120 cm i obniżyć do poziomu ok. 70 cm powyżej podłogi. Dzięki funkcji regulacji z jednego biurka może korzystać kilku pracowników lub domowników różniących się między sobą wzrostem. Każdy w prosty sposób dostosuje stanowisko pracy do indywidualnych potrzeb. Taki mebel pozwala nie tylko oszczędzić miejsce w gabinecie, ale i pieniądze, ponieważ zamiast dwóch modeli można kupić jeden uniwersalny mebel. 

Biurka ukryte w regałach

Gdy miejsca jest naprawdę mało i liczy się każdy centymetr, warto sięgnąć po regał wielofunkcyjny z rozkładanym biurkiem dyskretnie ukrytym w bryle mebla. Tego typu biurko można wygodnie rozkładać i składać. Regał naturalnie zaoferuje także sporo miejsca do przechowywania rzeczy. Mechanizm rozkładania i powierzchnia robocza uzyskanego blatu zależą od wybranego modelu.

Niezależnie od tego, czy aranżujesz sporych rozmiarów gabinet, czy urządzasz mały kącik wewnątrz innego pomieszczenia, warto wybrać funkcjonalne biurko, które sprzyja optymalnemu wykorzystaniu przestrzeni. Zyskasz więcej miejsca na inne meble i elementy wyposażenia oraz optycznie powiększysz wnętrze.

/materiał sponsorowany/

redakcja 08.11.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również