Kamery live
prognoza pogody

Bilans weekendu pod Tatrami. Sytuacja o niebo lepsza niż przed tygodniem

22 lutego 2021 14:25

Zachowanie turystów pod Tatrami i przestrzeganie przez nich obostrzeń uległo zdecydowanej poprawie w stosunku do ubiegłego weekendu. Przyczyniły się do tego zdecydowanie działania małopolskich policjantów jak i odpowiedzialna postawa samych turystów. Policjanci łącznie wylegitymowali 504 osoby i przeprowadzili 264 interwencje. Ujawniono 424 wykroczenia, które zakończyły się 298 mandatami karnymi. Aż 257 z nich nałożono za brak maseczki.

Bilans weekendu pod Tatrami. Sytuacja o niebo lepsza niż przed tygodniem

W miniony weekend na zakopiańskich Krupówkach można było zobaczyć więcej patroli niż zwykle. Decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji, w tym okresie miejscowych policjantów wspierało kilkudziesięciu mundurowych z Krakowa. Dodatkowe patrole zwracały szczególną uwagę na noszenie maseczek i utrzymywanie dystansu. Sporo było turystów, którzy spacerowali i robili zakupy. Były pojedyncze wybryki osób, które przesadziły z alkoholem. Funkcjonariusze reagowali na sytuacje, kiedy osoby poruszały się bez maseczek.

Policjanci łącznie wylegitymowali 504 osoby i przeprowadzili 264 interwencje. Ujawniono 424 wykroczenia, które zakończyły się 298 mandatami karnymi. Aż 257 z nich nałożono za brak maseczki. 

Jedna osoba została zatrzymana za usiłowanie wręczenia policjantom łapówki. Zatrzymano również osobę za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej policjantów. Policjanci drogówki ujawnili także pięć nieprawidłowości w transporcie zbiorowym – chodzi o przeładowane pasażerami busy.

Pomimo wielu mandatów widać zdecydowaną poprawę w zachowaniu turystów i przestrzeganiu obostrzeń w porównaniu do ubiegłego weekendu. Było o wiele spokojniej.

Sceny z poprzedniego weekendu, kiedy tłumy turystów bawiły się na Krupówkach, już się nie powtórzyły. Ilość policyjnych patroli na Krupówkach, ale także w innych i miejscach powiatu tatrzańskiego, była bardzo duża co w efekcie przełożyło się na odpowiedzialne zachowanie wielu turystów. Noc z niedzieli na poniedziałek to tylko dwie interwencje co może świadczyć o tym, że największa cześć „weekendowych” turystów wyjechała już w niedziele wieczorem. Tej nocy Krupówki były puste.

źródło: KPP Zakopane

os 22.02.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również