Kamery live
prognoza pogody

Big Way Canopy Formation Camp na lotnisku w Nowym Targu

1 czerwca 2016 16:48

Szkoła Spadochronowa "Skoczek" działająca na nowotarskim lotnisku zorganizowała oficjalny trening przygotowujący skoczków do bicia rekordu Europy. Impreza ma rangę międzynarodową.

Big Way Canopy Formation Camp na lotnisku w Nowym Targu

     Bicie rekordu Europy będzie miało miejsce w październiku 2016 roku w Holandii. Lotnisko w Nowym Targu w dniach od 1 do 5 czerwca gościć będzie skoczków, m. in. z Finlandii, Estonii, Niemiec, Szwecji, Polski i Czech. Widowisko jest o tyle ciekawe, że skoczkowie będą w powietrzu budować formacje przestrzenne lecąc obok siebie na otwartych czasach spadochronów. 
     Skoczkowie będą skakać z samolotu Skyvan SC7, zwanym potocznie kontenerowcem. To wielozadaniowy samolot transportowy, wykorzystywany zarówno do celów cywilnych, oraz wojskowych, produkowany w latach 1963-1986 przez brytyjską firmę Short Brothers.

     W trakcie imprezy istnieje możliwość zrobienia CF FJC (first jump course), jak również wypożyczenia kanapowych czasz typu PD Lightning.
Cena za skok wynosi 100PLN a wpisowe 25 euro.
 
     Dla nowotarskiego lotniska jest to bardzo ważna impreza, albowiem po raz pierwszy lotnisko jest gospodarzem tak dużej i o międzynarodowym znaczeniu imprezy spadochronowej.

Oprac. MSX
Fot. Lotnisko Nowy Targ

NT24TV 01.06.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również