Kamery live
prognoza pogody

Biały Dunajec: pociąg uderzył w mercedesa. Ruch pociągów wstrzymany

Dziś około godziny 14 w Białym Dunajcu pociąg uderzył w mercedesa. Dwie osoby zostały ciężko ranne

Biały Dunajec: pociąg uderzył w mercedesa. Ruch pociągów wstrzymany

Dziś około godziny 14.00 w miejscowości Biały Dunajec na przejeździe kolejowym doszło do zderzenia samochodu osobowego z pociągiem. Samochód po uderzeniu w tył został odrzucony. Dwie osoby były zakleszczone w pojeździe. Na miejscu bardzo szybko pojawiły się służby ratunkowe, które udzielały pomocy poszkodowanym. Pociągiem jechało ok. 70 osób, którym nic się nie stało.

-Z wstępnych ustaleń wynika, że kierowca z województwa dolnośląskiego wjechał na przejazd kolejowy na czerwonym świetle. W samochodzie podróżowały cztery osoby. Siedzącym z przodu nic się nie stało. Ciężko ranne są dwie osoby, które jechały z tyłu pojazdu. Kierowca był trzeźwy. Rozmawiając z policjantami zakopiańskiej drogówki twierdził, że oślepiło go słońce. Wyjaśniamy okoliczności tego zdarzenia – informuje zakopiańska policja. 

Teraz na miejscu zostaną wykonane oględziny z udziałem biegłego. Ruch pociągów na trasie z Zakopanego do Nowego Targu do zakończenia czynności nie będzie przywrócony. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

R.W. zdjęcia: Policja Zakopane

źródło: Policja Zakopane/Facebook

os 09.02.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Bolero 06:13 10.02.2022

To nie pierwszy wypadek na tym przejeździe, były już śmiertelne. Dawniej były rogatki to ktoś mądry postanowił zdemontować Ile jeszcze wypadków i ludzi musi zostać rannych lub zginąć by spowrotem założyli rogatki???? W Poroninie na przejeździe zginęły 4 osoby zanim założyli rogatki.......!!!W Dunajcu często przez ten przejazd przejeżdżają autobusy z dziećmi więc chyba pora na jakieś decyzje póki nie stało się coś naprawdę tragicznego,bo wtedy może być troszkę zapoźno.Druga sprawa to jak jeżdżą przyjezdni,parę dni temu taki właśnie kierowca auta z dziećmi stał na środku torów(mozna stanąć przed lub za)i czekał zanim przejadę, powiedziałem do syna że to kwestia czasu zanim tu któregoś strzeli,nie trzeba było dlugo czekać.

Zobacz również