Kamery live
prognoza pogody

Białe, ale i bezpieczne szaleństwo

5 stycznia 2018 00:02

Sporty zimowe cieszą się w Małopolsce ogromną popularnością i trudno się temu dziwić – w końcu to właśnie w naszym regionie można znaleźć świetne warunki, by rozwijać sportową pasję. Dzięki wsparciu finansowemu Województwa Małopolskiego, kolejny rok z rzędu uczniowie będą mogli już po raz kolejny spędzić zimowy czas na małopolskich stokach, ucząc się bezpiecznej jazdy na nartach i snowboardzie. Gmina Miasto Nowy Targ otrzymała właśnie na ten cel prawie 35 tys. złotych

Białe, ale i bezpieczne szaleństwo

-Program „Jeżdżę z głową” realizowany jest przez samorząd województwa od 2012 roku. Każdej zimy korzystają z niego setki dzieci i młodzieży z Małopolski, które nie tylko uczą się od samych podstaw jazdy na nartach czy snowboardzie, ale też tego jak bezpiecznie zachowywać się na stokach narciarskich czy trasach biegowych. Dlatego w 2018 roku przekażemy z budżetu województwa na ten cel jeszcze wyższą kwotę – 1 milion złotych, który pozwoli około 3 tysiącom młodych Małopolan na naukę jazdy całkowicie za darmo – mówi Leszek Zegzda, odpowiedzialny w zarządzie województwa m.in. za obszar sportu.

Dzięki projektowi „Jeżdżę z głową” uczniowie, którzy nie potrafią jeździć na nartach czy snowboardzie, wezmą udział w kilkunastu zajęciach prowadzonych pod okiem doświadczonych instruktorów. Pokażą oni młodym Małopolanom nie tylko różne techniki jazdy na nartach czy snowboardzie, ale też na co zwracać szczególną uwagę, jeśli chodzi o bezpieczeństwo swoje i innych osób. Nie zabraknie też ciekawych metod nauki oraz sportowej radości, dzięki czemu wiele osób zapewne złapie narciarskiego „bakcyla” i chęć do spędzania każdej kolejnej zimy na stoku, zamiast przed ekranem telewizora czy komputera. A kto wie, być może dzięki temu w niedalekiej przyszłości objawią się w Małopolsce kolejni narciarscy mistrzowie?

Warto podkreślić, że przyszłoroczna edycja projektu cieszy się największym zainteresowaniem małopolskich gmin spośród dotychczasowych edycji – chęć otrzymania dofinansowania wyraziło aż 59 z nich. Dotacje z samorządu województwa pozwolą gminom na pokrycie ok. 30 proc. kosztów wyjazdów dla uczniów szkół podstawowych,

Przypomnijmy, że to właśnie w Małopolsce zarówno młodzież, jak i dorośli, mogą znaleźć najbardziej dogodne warunki do „białego szaleństwa”. – W całym regionie można skorzystać z oferty aż ponad 60 świetnie wyposażonych stacji narciarskich, ponad 300 wyciągów narciarskich i ponad 250 km tras, które z roku na rok są coraz lepiej przystosowane do wymagań osób odwiedzających nasz region zimą – podsumowuje Leszek Zegzda.

źródło: UM WM

os 05.01.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również