Kamery live
prognoza pogody

Bezwzględne kary za przekroczenie prędkości

29 września 2022 16:31

40-letni kierujący toyotą za przekroczenie dozwolonej prędkości o 61 km/h na terenie obszaru zabudowanego stracił prawo jazdy i został ukaranym mandatem karnym w kwocie 2 000 złotych i otrzymał 14 punktów karnych. 25-latek kierujący volkswagenem przekroczył prędkość o 20 km/h i nie posiadał uprawnień do kierowania. Za popełnione wykroczenia odpowie przed sądem.

Bezwzględne kary za przekroczenie prędkości

We wtorek przed południem, policjanci z nowotarskiej grupy Speed kontrolowali prędkość kierowców na terenie drogi wojewódzkiej nr 969. Podczas przejazdu przez Krościenko nad Dunajcem nieoznakowanym radiowozem z wideorejestratorem, nagrali kierującego toyotą, który pędził 111 km/h przy dopuszczalnej prędkości 50 km/h. Zaskoczony widokiem mundurowych 40-letni kierowca za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w kwocie 2 000 złotych i otrzymał zgodnie z nowymi przepisami, aż 14 punktów karnych. Z uwagi na to, że popełnił wykroczenie na terenie obszaru zabudowanego, stracił również prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.

Natomiast w Tylmanowej policjanci zatrzymali 25-letniego kierującego volkswagenem, który przekroczył dozwoloną prędkość o 20 km/h. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna nie powinien w ogóle wsiadać za kierownicę, ponieważ nie posiadał uprawnień do kierowania. Mieszkaniec Krościenka za popełnione wykroczenia odpowie przed sądem. Zgodnie z nowymi przepisami za przekroczenie dozwolonej prędkości o 20 km/h, grozi mandat karny w kwocie 200 złotych i 3 punkty karne. Kierowanie samochodem bez wymaganych uprawnień jest karane przez sąd, a nie w postepowaniu mandatowym i grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywna od 1500 nawet do 30 tysięcy złotych. Orzeka się także zakaz prowadzenia pojazdów

os 29.09.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również