Kamery live
prognoza pogody

Bezpłatne pokazy filmów „Pułkownik Kwiatkowski” oraz „Papusza” w MCK Nowy Targ

2 kwietnia 2024 10:13

  W ramach rozpoczynającego się Festiwalu im. Jana Kantego Pawluśkiewicza w MCK Nowy Targ (al. Tysiąclecia 37) MCK zaprasza na bezpłatne pokazy filmów z muzyką Mistrza. W środę 3 kwietnia o godz.19.30 film „Pułkownik Kwiatkowski” oraz w czwartek 4 kwietnia o godz.19.30 film „Papusza”. Wstęp wolny!

Bezpłatne pokazy filmów „Pułkownik Kwiatkowski

Pułkownik Kwiatkowski, reż. Kazimierz Kutz, prod. Polska 1995, 123min, od 15 lat, po polsku

3 kwietnia (środa) godz.19.30 WSTĘP WOLNY

Tytułowy bohater, lekarz wojskowy, operuje w koszarowym szpitalu na Ziemiach Zachodnich Kiziora, pułkownika UB. W nagrodę za udany zabieg Kwiatkowski otrzymuje tygodniowy urlop. Wraz z przyjacielem jedzie wyszabrowaną ciężarówką do Warszawy. W ruinach swojego domu spotyka sąsiadkę sprzed wojny, Krysię i natychmiast się w niej zakochuje. Zaprasza dziewczynę na bal do ocalałego hotelu “Polonia” i tam, po awanturze z rosyjskim oficerem, chcąc ratować skórę, udaje wysoko postawionego pułkownika UB.

 

Papusza, reż. Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze, prod. Polska 2013, 131min, od 15 lat, po polsku

4 kwietnia (czwartek) godz.19.30 WSTĘP WOLNY

Rok 1910. Do romskiego taboru Dionizego Wajsa (Zbigniew Waleryś) dołącza poeta i wydawca Jerzy Ficowski (Antoni Pawlicki). Pośród Romów poznaje Bronisławę “Papuszę” (Jowita Budnik), odkrywając jej poetycki talent. Udaje mu się namówić kobietę do spisania swoich wierszy, które sam tłumaczy na język polski, doprowadzając do ich wydania.

/źródło: MCK Nowy Targ/

Andrzej Lach 02.04.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również