nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Bezpiecznie na Nartach w Kluszkowcach

Czwarta edycja akcji „Bezpiecznie na Nartach”już na półmetku. Tym razem niebieski miś odwiedził Czorsztyn Ski w Kluszkowcach.

Akcja „Bezpiecznie na nartach” promuje zasady bezpiecznego korzystania z radości jaką daje jazda na nartach i snowboardzie. Co warte podkreślenia – jest to największa tego typu inicjatywa w Małopolsce.

– To dla nas bardzo cenne, że stacje narciarskie chętnie przyjmują nasza akcję. Na stokach pojawi się bardzo wiele osób, którym wiedza na temat zasad bezpieczeństwa będzie bardzo potrzebna – mówi Tomasz Witek, inicjator i koordynator akcji – Gdy po sprzęt sięgają osoby które na co dzień nie mają kontaktu z nartami czy deską o wypadek naprawdę nietrudno – dodaje.

Okazałe miasteczko akcji „Bezpiecznie na nartach” stanęło w niedzielę, 27 stycznia przy stoku Czosztyn Ski. Jak zwykle o humor uczestników zabawy dbały miejscowe „Zbóje”, które co rusz wymyślały nowe, karkołomne wyzwania. Kondycję można było sprawdzić na specjalnych biegówkach. Ergometr narciarski firmy Thorax Trainer na każdej imprezie cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Nie inaczej było i tym razem.

Bohaterami akcji zostali jednak tego dnia policjanci z Nowego Targu. Było stoisko z alkogoglami, alkomatem, wykrywaczem metalu i innymi narzędziami. Zainteresowania nie było końca, a wisienką na torcie był pokaz ratownictwa medycznego który został wykonany wraz z ratownikami GOPR. Była nauka sztucznego oddychania (niezwykle cenna dla wszystkich uczestników), pokaz jazdy quadem, pogadanki profilaktyczne.

Warto było podejmować różne wyzwania, bo nagród przygotowanych przez  partnerów akcji było mnóstwo.

Kolejne spotkanie 10 lutego w Chochołowie. Odwiedzamy naszego złotego partnera Termy Chochołów – zapowiadają organizatorzy. 

Akcji „Bezpiecznie na nartach” patronuje minister sportu Witold Bańka oraz starosta nowotarski Krzysztof Faber.

mat. prasowe

/os

0 0

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeszcze nikt nie komentował tego arytukłu.
Twój komentarz może być pierwszy!

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna