Kamery live
prognoza pogody

Bezpieczne wakacje 2017 – podsumowanie akcji

4 września 2017 22:22

Nowotarscy policjanci podsumowali akcję „Bezpieczne Wakacje 2017". Na terenie powiatu nowotarskiego podczas wakacji skontrolowano ponad 4000 pojazdów, zatrzymano aż 80 nietrzeźwych kierowców a u 116 ujawniono brak zapiętych pasów. Wykroczeniem popełnianym najczęściej było przekraczanie dozwolonej prędkości.

Bezpieczne wakacje 2017 - podsumowanie akcji

W okresie wakacji funkcjonariusze Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu sprawdzili ponad 4000 pojazdów, w tym 20 autobusów. Ujawnili 80 nietrzeźwych kierowców. Nałożyli 2414 mandatów. Sporządzono 164 wnioski do sądu o ukaranie oraz pouczono 715 kierujących. Policjanci zatrzymali 152 dowody rejestracyjne, w tym 84 zatrzymano za zły stan techniczny oraz zatrzymanych zostało 61 praw jazdy. Ujawniono 116 osób, które nie stosowały się do obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa, byli to zarówno kierujący jak i ich pasażerowie.

Wykroczeniem, które najczęściej popełniali kierujący, było przekraczanie dozwolonej prędkości.

– Byliśmy nie tylko na drogach. Odwiedzaliśmy też wakacyjne kolonie, ośrodki wypoczynkowe, dyskoteki oraz spotykaliśmy się z dziećmi, które wypoczywały na terenie Nowego Targu i okolic w celu uświadomienia im zagrożeń i nauki bezpiecznych zachowań. Ponadto kontrolowaliśmy kąpieliska i akweny wodne, punkty gastronomiczne i placówki handlowe podające i sprzedające alkohol pod kątem ujawniania osób podających lub sprzedających alkohol nieletnim oraz eliminowania spożywających alkohol w miejscach zabronionych. – relacjonuje w imieniu kolegów z drogówki, kom. Roman Wolski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

NT24TV 04.09.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również