Kamery live
prognoza pogody

Bezpieczne Podhale – quadem na ratunek.

19 maja 2016 09:08

Budżet Obywatelski Województwa Małopolskiego cieszy się z roku na rok coraz większą popularnością. Świadczy to o rosnącej świadomości lokalnych grup i organizacji pozarządowych o możliwości wpływania na kształt najbliższego otoczenia. Do tegorocznej edycji członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Targu zgłosili projekt "Bezpieczne Podhale - zakup pojazdu typu quad wraz z wyposażeniem do ratownictwa na terenach górskich".

Bezpieczne Podhale - quadem na ratunek.

     W ramach zadania zakupiony będzie pojazd typu quad. Do quada OSP Nowy Targ chce zakupić również specjalną przyczepkę do transportu osób poszkodowanych, jak również specjalną przyczepę do przewozu quada. Cały zestaw zostanie wyposażony w niezbędne narzędzia i akcesoria służące do realizacji działań ratowniczo – poszukiwawczych na terenach górzystych w powiecie nowotarskim – informuje Krzysztof Batkiewicz z OSP Nowy Targ.

     Gorczański Park Narodowy to miejsce chętnie odwiedzane przez turystów. Często dochodzi do zdarzeń, gdzie zachodzi potrzeba udzielenia szybkiej i fachowej pomocy. Nie do wszystkich miejsc można dojechać karetką, wozem ratowniczym, czy nawet samochodem terenowym z napędem na cztery koła, a to ze względu na rozległość i ukształtowanie terenu – wyjaśnia Batkiewicz. W takich sytuacjach quad wydaje się być jedynym mobilnym pojazdem ratownictwa, który jest w stanie szybko dotrzeć na miejsce zdarzenia.

Oprac.: MSX
Fot.: OSP Nowy Targ/Michał Adamowski

NT24TV 19.05.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również