Kamery live
prognoza pogody

“Bezpieczna majówka” – działania nowotarskich policjantów

29 kwietnia 2021 17:55

Przed nami długi majowy weekend, jednak z większością obowiązujących obostrzeń. Od 30 kwietnia do 3 maja br. policjanci będą prowadzić wzmożone działania prewencyjno-kontrolne na terenie powiatu nowotarskiego. W celu zapewnienia bezpieczeństwa i zminimalizowania liczby zdarzeń drogowych, na trasach naszego regionu pojawi się więcej patroli. Pamiętajmy, aby zachowywać się odpowiedzialnie i przestrzegać wprowadzonych zaleceń, dbając tym samym o zdrowie swoje i innych. Apelujemy również o rozwagę, ostrożność i życzliwość na drodze wobec wszystkich uczestników ruchu drogowego – apeluje policja. 

Funkcjonariusze będą zdecydowanie reagować na wykroczenia i przestępstwa wpływające na liczbę wypadków drogowych i ich ofiar, a przede wszystkim na:

  • nadmierną prędkość, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu,
  • niezapinanie pasów bezpieczeństwa przez wszystkich podróżujących samochodem i przewożenie dzieci niezgodnie z przepisami (bez fotelików);
  • kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu czy środków odurzających.

Podróżni powinni pamiętać, że policyjne działania, nawet najbardziej nasilone nie zastąpią rozsądku i wyobraźni kierujących.

Policjanci szczególną uwagę zwrócą również na przestrzeganie obostrzeń ustanowionych w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa. Codziennie będą sprawdzać, czy mieszkańcy objęci kwarantanną/izolacją domową przebywają we wskazanym miejscu. Okres kwarantanny/izolacji jest szczególnie ważny, a łamiąc obowiązujące w tym czasie zasady, narażamy się na odpowiedzialność karną, a inne osoby na zarażenie wirusem.

Od 1 maja br. ma nastąpić zniesienie obostrzeń dotyczących m.in. krytych obiektów sportowych i basenów. Dopiero po majowym weekendzie zniesione zostaną kolejne obostrzenia dotyczące kultury, handlu, edukacji, limitu osób w kościołach, czy branży hotelarskiej. Dlatego, jak dotychczas kontrolowane będą środki transportu komunikacji publicznej, placówki handlowe i usługowe, obiekty gastronomiczne, siłownie i kluby fitness. Podczas wspólnych kontroli policjantów oraz inspektorów sanepidu, sprawdzane będą hotele i obiekty oferujące noclegi do wynajmu, gdyż obostrzenia w branży hotelarskiej zostaną zniesione dopiero 8 maja br. 

Apelujemy o przestrzeganie obowiązujących obostrzeń i zaleceń sanitarnych. Pamiętajmy, że wszystkie działania realizowane przez funkcjonariuszy podyktowane są troską o życie i zdrowie nas wszystkich. Sytuacja epidemiologiczna w kraju poprawia się. Dlatego, rząd zapowiada znoszenie kolejnych obostrzeń. Jednak, aby planowane założenia zostały zrealizowane, bardzo ważna jest w najbliższych dniach wzajemna odpowiedzialność i samodyscyplina. Tylko i aż tyle wystarczy, aby wszystkie obostrzenia zostały zniesione.

Przypominamy, że w okresie od 30.04 do 03.05.2021 roku obowiązują ograniczenia ruchu na drogach pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton (z wyłączeniem autobusów) w dniach:

  • 30 kwietnia i 2 maja br. – w godz. 18.00 – 22.00
  • 1 i 3 maja br. – w godz. 8.00 – 22.00
os 29.04.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również