Kamery live
prognoza pogody

Bez kasku i uprawnień uciekał na motorze przed policją

7 kwietnia 2018 10:28

Policjanci zatrzymali 24-letniego kierującego motocyklem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Nie posiadał również uprawnień wymaganych do prowadzenia tego typu pojazdu.

Bez kasku i uprawnień uciekał na motorze przed policją

Wystarczyło kilka słonecznych dni, aby na drogach znowu pojawiły się jednoślady. Jazda motocyklem wymaga doświadczenia i odpowiedzialności, a przede wszystkim należy posiadać wymaganą kategorię prawa jazdy. Zdarzają się jednak tacy, którzy siadając za kierownicą zapominają o jakichkolwiek przepisach i zasadach na drodze.

W dniu 5 kwietnia br. w godzinach południowych w trakcie przejazdu Drogą Krajową nr 7 w miejscowości Spytkowice policjanci z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju zauważyli , że kierujący motocyklem marki MZ w trakcie jazdy nie używał kasku ochronnego. Na widok radiowozu motocyklista zawrócił i szybko odjechał. Funkcjonariusze natychmiast pojechali za uciekinierem , włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe dając tym sygnał do zatrzymania się. Jednak kierujący motocyklem zignorował jadących za nim policjantów, przyspieszył i uciekł przez pola kierując się do pobliskich zabudowań.

Z uwagi na to, ze kierujący nie miał na głowie kasku ochronnego mundurowi bez problemu zapamiętali jego wygląd. Szybko ustalili właściciela pojazdu i pojechali do jego miejsca zamieszkania. Na posesji od razu zauważyli ten sam motocykl, a w domu zastali kierującego. Okazał się nim 24-letni mężczyzna, mieszkaniec Spytkowic. Tłumaczył się, że uciekał przed policjantami ponieważ jechał bez obowiązkowego kasku ochronnego. Jak się później okazało to nie był jedyny powód ucieczki. Mężczyzna nie posiadał również uprawnień wymaganych do prowadzenia tego typu pojazdu. 24-latek został zatrzymany i teraz odpowie za swoje czyny.

Za niezatrzymanie pojazdu i kontynuowanie jazdy pomimo wydania przez policjantów przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania się grozi kierującemu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Nowy Targ

os 07.04.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również