Kamery live
prognoza pogody

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do nowotarskich policjantów

21 grudnia 2023 10:34

Harcerze z Próbnej PDH „Wodogrzmoty” przekazali na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Targu insp. Grzegorza Wyskiela „Betlejemskie Światło Pokoju” – jako symbol braterstwa, pokoju i przyjaźni. Tegoroczna sztafeta Betlejemskiego Światła Pokoju przekazywana jest razem z przesłaniem „Czyńmy pokój”.

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do nowotarskich policjantów

20 grudnia br., do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu zawitali harcerze z Próbnej PDH „Wodogrzmoty”, którzy na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Targu insp. Grzegorza Wyskiela przekazali „Betlejemskie Światło Pokoju”. W spotkaniu uczestniczył I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji młodszy inspektor Jacek Dutka.

Tegoroczna sztafeta Betlejemskiego Światła Pokoju przekazywana jest razem z przesłaniem „Czyńmy pokój”. Ogień pochodzi z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. To właśnie od niego, co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów i harcerzy w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat.

W tym roku światło trafiło do Polski od skautów słowackich i przekazane zostało w miejscowości Zakopane. Przybycie Betlejemskiego Światła Pokoju do Polski poprzedził Betlejemski Zlot, w którym udział wzięło ponad 3 000 uczestników. Następnie zostanie ono rozproszone po całej Polsce. Niosąc lampiony ze Światłem skauci czy harcerze dzielą się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju. Światło jest znakiem pokoju, poświadczeniem wzajemnego zrozumienia i symbolem pojednania między narodami.

Komendant, w imieniu kierownictwa oraz policjantów i pracowników Policji, serdecznie podziękował harcerzom za ten piękny dar, pamięć oraz zaangażowanie wręczając drobne upominki. Złożył również serdeczne życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz zbliżającego się Nowego 2024 Roku.

KPP Nowy Targ

ag 21.12.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również