Kamery live
prognoza pogody

Belavskis (prawie) trenerem „Szarotek”

4 grudnia 2017 20:24

Aleksandrs Belavskis złożył podpis pod listem intencyjnym w sprawie przejęcia roli pierwszego szkoleniowca TatrySki Podhala Nowy Targ. Stosowna umowa ma zostać podpisana w ciągu najbliższych kilku dni. 

Belavskis (prawie) trenerem „Szarotek”

Belavskis w Nowym Targu zjawił się w piątek. Z wysokości trybun obserwował ligowy mecz „Szarotek” z Unią Oświęcim. Dzień później gościł na treningu i prowadził negocjacje z władzami klubu. Następnie wrócił do ojczyzny. 

Dziś klub ogłosił, że udało się osiągnąć porozumienie z 53 – letnim Łotyszem, który we środę ma ponownie zjawić się w Nowym Targu, a dzień później poprowadzić pierwszy trening z zespołem. 

Belavskis jako zawodnik był czołowym napastnikiem drużyn z najwyższego szczebla rozgrywkowego Związku Radzieckiego i Szwecji. Od 18 roku życia grał w słynnym łotewskim Dynamo Ryga. Na początku lat 90. przeniósł się do Szwecji reprezentując IF Björklöven i Västra Frölunda HC m.in. w lidze SHL i Allsvenskan.

Od sezonu 1993/1994 był etatowym reprezentantem Łotwy, z którą grał na Igrzyskach Olimpijskich w Salt Lake City i wielokrotnie na Mistrzostwach Świata Elity. W reprezentacji wystąpił w 104 mecze w których zdobył 47 goli i zaliczył 48 asyst.

Bogatą karierę trenerską rozpoczął w 2003 r. przejmując funkcję asystenta szkoleniowca reprezentacji Łotwy. Rolę pierwszego trenera objął w sezonie 2014/2015 zastępując na tym stanowisku Teda Nolana, będącego obecnym trenerem kadry Polski. Ponadto był szkoleniowcem reprezentacji Białorusi U20 oraz prowadził szereg drużyn z takich lig jak Allsvenskan, SuperElit, MHL czy extraliga Białorusi.

Asytentem Belavskisa w Podhalu ma być Marek Rączka. 

NT24TV 04.12.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również