Kamery live
prognoza pogody

Będą nowe przedszkola – m.in. w Nowym Targu i Łopusznej

14 lipca 2017 12:48

Dzięki ponad 78,5 mln zł z RPO WM 2014-2020 w całym województwie powstanie niemal 4 tys. dodatkowych miejsc w przedszkolach. Zarząd Województwa Małopolskiego zdecydował o wsparciu finansowym 98 konkursowych projektów, dzięki którym powstaną nowe placówki, a te dotychczas funkcjonujące zostaną nowocześnie wyposażone. Zyskają na tym również podhalańskie przedszkola.

Będą nowe przedszkola - m.in. w Nowym Targu i Łopusznej

Niewystarczająca liczba miejsc w przedszkolach to wciąż palący problem w wielu powiatach naszego regionu. Jednak Samorząd Województwa nie pozostaje bierny. Nie tylko wprowadził innowacyjny w skali kraju projekt „Małopolska Niania”, ale też dzięki unijnym środkom zwiększa liczbę miejsc w żłobkach i przedszkolach. 

Dzięki ponad 78,5 mln zł z RPO WM 2014-2020 w całym województwie powstanie niemal 4 tys. dodatkowych miejsc w przedszkolach. Zarząd Województwa Małopolskiego zdecydował o wsparciu finansowym 98 konkursowych projektów, dzięki którym powstaną nowe placówki, a te dotychczas funkcjonujące zostaną nowocześnie wyposażone. Zyskają na tym również podhalańskie przedszkola.

Pod Tatrami przybędzie następująca ilość miejsc w przedszkolach: 400 w powiecie nowotarskim, a 200 w okolicy Zakopanego. Nowe placówki powstaną w: Czarnym Dunajcu, Łopusznej, Szczawnicy, Nowym Targu, Ochotnicach Górnej i Dolnej, Jabłonce oraz w Zębie i Dzianiszu. Natomiast istniejące już przedszkola w: Nowym Targu, Cichem, Krościenku nad Dunajcem, Szczawnicy, Ochotnicy Dolnej oraz w Jurgowie, Czarnej Górze i Rzepiskach zostaną dostosowane do potrzeb maluchów.

źródło: UM WM

NT24TV 14.07.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również