Kamery live
prognoza pogody

Basia w nowotarskiej bibliotece czyli spotkanie z Zofią Stanecką

16 maja 2024 12:01

W poniedziałek 13 maja filia nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowym Targu gościła jedną z najbardziej popularnych pisarek dla dzieci – Zofię Stanecką. Podczas spotkania z autorką dzieci mogły dowiedzieć się jak powstaje książka, a także skąd biorą się pomysły na stworzenie fabuły i bohaterów.

Basia w  nowotarskiej bibliotece czyli spotkanie z Zofią Stanecką

/fot. Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu/

Pisarka odkryła przed uczestnikami wydarzenia arkana swojego warsztatu literackiego oraz pokazała jak ważną rolę w procesie twórczym stanowi wyobraźnia i kreatywne myślenie, a także nasze otoczenie.

W trakcie części warsztatowej spotkania dzieci wraz z autorką wspólnie stworzyły postać bohatera , a następnie swoje własne prace plastyczne „Bądź, kim tylko zechcesz”. Pisarka zaprezentowała również krótkie przedstawienie kukiełkowe, przybliżając postacie Basi i Taty.

Spotkanie zakończyło wpisywanie przez pisarkę dedykacji i autografów do książek przyniesionych przez najmłodszych czytelników.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach cyklu „Wiosenne metamorfozy” i jest współfinansowane ze środków otrzymanych z Gminy Miasto Nowy Targ pochodzących z Funduszu Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Nowym Targu .

/źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu/

Andrzej Lach 16.05.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również