Kamery live
prognoza pogody

NKP Podhale z nowymi zawodnikami

15 lipca 2022 12:41

Łukasz Mazurek i Bartosz Żurek – to zawodnicy, którzy dołączyli właśnie do NKP Podhale. 

NKP Podhale z nowymi zawodnikami

Bartosz Żurek  – 29 -letni pomocnik jest wychowankiem Nidy Pińczów. W swoim dorobku ma 11 spotkań na boiskach ekstraklasy oraz występy w młodzieżowych reprezentacjach Polski.

Na najwyższym szczeblu rozgrywek krajowych zadebiutował 26 lutego 2012 roku w barwach Legii Warszawa, w meczu przeciwko Śląskowi Wrocław. 10 kolejnych meczów na poziomie ekstraklasy rozegrał w sezonie 2012/2013 w GKS Bełchatów. Kolejne sezony spędził w klubach III, II i I ligowych reprezentując Znicz Pruszków, Elanę Toruń, Puszczę Niepołomice, a ostatnie pół roku KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. – Zdecydowałem się na Podhale, bo powstaje tutaj ciekawy zespół, w którym chciałbym odgrywać ważną rolę. Ostatnie miesiące spędziłem w Ostrowcu Świętokrzyskim, znam ligę, wiem więc czego się spodziewać. Wszystko zweryfikuje boisko, ale jestem dobrej myśli co do swojej gry jak i postawy całego zespołu – mówi nowy gracz Podhala.

Łukasz Mazurek to nowy obrońca Podhala. Doświadczony, 30 letni zawodnik ostatnie dwa lata spędził w Chełmiance Chełm, w której pełnił wiodącą rolę. W ubiegłym sezonie rozegrał 32 spotkania, w których zdobył 6 goli. Jest wychowankiem Wieniawa Lublin, a przez kolejne lata reprezentował kluby: Wisła Puławy, Lubliniankę Lublin, Orlęta Radzyń Podlaski, Avię Świdnik i Stal Kraśnik. – Spodobał mi się plan i pomysł na drużynę jaką przedstawił mi trener Hajnos. Szybko doszliśmy do porozumienia i jestem. To dobre miejsce na to bym jeszcze mocniej się rozwinął, ale też swoim doświadczeniem pomógł drużynie w osiąganiu dobrych wyników – tak Mazurek tłumaczy powody swojej decyzji o przenosinach do Nowego Targu.

Fot. Paweł Budzyk/Biuro Prasowe NKP Podhale

os 15.07.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również