Kamery live
prognoza pogody

Bardzo pomocne jaja wielkanocne

20 marca 2016 11:33
Wyciszenie Włącz dźwięk

NOWY TARG. Przyziemie Galerii „Buy & Fly” stało się terenem bardzo pożytecznej, przy tym kolorowej i radosnej akcji. To tutaj miał miejsce Kreatywny Dzień z Jajem. Niecodzienne wydarzenie organizowały wspólnie Galeria oraz Fundacja im. Adama Worwy.

W malowaniu wielkich i zdobieniu mniejszych jaj wzięło udział ok. 200 osób. Pracowały one w dwóch turach, każda przez ponad dwie godziny. By podziałać artystycznie na rzecz Fundacji, czyli w zbożnym celu, przybyły Galerii reprezentacje dziesięciu szkół, w tej liczbie również Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Przy stołach zastawionych akcesoriami i pojemnikami z farbą zasiadły władze powiatu i miasta, przedstawiciele Powiatowego Centrum Kultury, Podhalańskich Amazonek, policji, Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego, i innych instytucji, które na co dzień współpracują z Fundacją i są jej pomocne. Wszyscy – od 7-latków po 77-latków – zdobili jaja z wielką pomysłowością i zapałem, pod okiem instruktorki – Anny Zgierskiej. Pomysłodawczynią była założycielka Fundacji – Jolanta Worwa-Łapsa. Materiały plastyczne i jaja ze styropianu Fundowała Galeria.

NT24TV 20.03.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również