Kamery live
prognoza pogody

Balonowe święto w Nowym Targu (duża galeria)

11 lutego 2017 17:45

Tęczowe, z motywami zodiakalnymi i znakami firmowymi, mniejsze i większe, niektóre o mniej typowych kształtach - 19 balonowych załóg z całej Polski wzięło dziś udział w pierwszym dniu IV Nowotarskich Zimowych Zawodów Balonowych o puchar firmy PCD Salami, rozgrywanych na terenie nowotarskiego aeroklubu. 

Balonowe święto w Nowym Targu (duża galeria)

Rozgrywanie konkurencji rozpoczęło się o godzinie 14. Zanim można było podziwiać bajeczny, podniebny, kolorowy taniec, można było również być świadkiem nie mniej ciekawych przygotowań poszczególnych załóg do lotu, podczas których z względnie niedużej torby wydobywano zwoje materiału, które wkrótce – dziełem pracy wielu rąk – zamieniały się w ogromne, barwne balony. 

Na widzów tego podniebnego widowiska czekała niespodzianka – kiedy poszczególne balony wzniosły się na odpowiednią wysokość, wyskakiwali z nich spadochroniarze, lądując w bliskiej odległości od małych i dużych obserwatorów, zgromadzonych na nowotarskim lotnisku.

Nasz region reprezentowała załoga balonu PCD Salami.

/os

NT24TV 11.02.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również